دوسوم منابع موردنیاز پرداخت مستمری و مقرری بازنشستگان محصول فعالیت شرکت‌های تابعه صندوق است/ سرمایه‌گذاری‌های صندوق بازنشستگی صنعت نفت بهبود خواهند یافت

اقتصاد, جامعه

دوسوم منابع موردنیاز پرداخت مستمری و مقرری بازنشستگان محصول فعالیت شرکت‌های تابعه صندوق است/ سرمایه‌گذاری‌های صندوق بازنشستگی صنعت نفت بهبود خواهند یافت

به گزارش ایلنا، عبدالحسین بیات (رئیس هیئت‌رئیسه صندوق‌های بازنشستگی صنعت نفت) در چهل و هفتمین نشست شورای عالی پروژه‌ها گفت: از همه کارگران گرامی که در طول سال گذشته با زحمات و کوشش خود باعث پیشرفت طرح‌های صنعتی و سرمایه‌گذاری صندوق‌ها شده‌اند تشکر و قدردانی می‌کنم. 

وی به همایش بین‌المللی آی‌پی‌اف اشاره کرد و گفت: حضور مجموعه صندوق‌ها در این همایش برجسته بود؛ در این نشست، اولویت‌های اصلی گروه اقتصادی صندوق‌های بازنشستگی صنعت نفت، زنجیره ارزش معرفی شد. 

رئیس هیئت‌رئیسه صندوق‌ها با اشاره به ماهیت فعالیت شرکت ساختمانی «صبا نفت» گفت: تولید و ساخت مسکن در فهرست نیازهای اساسی جامعه است به همین منظور ساخت مسکن، در اولویت کشور و دولت محترم قرار دارد. گروه اقتصادی صندوق‌ها به مقدار مشخصی برای تنوع‌بخشی به سبد سرمایه‌گذاری خود در این صنعت فعالیت می‌کند؛ اهتمام نسبت به کیفیت انجام کار همراه با کسب درآمد برای صندوق‌ها بااهمیت است. 

رئیس هیئت‌رئیسه صندوق‌های بازنشستگی صنعت نفت با اشاره به سهم هشت درصدی صنعت ساختمان‌سازی در سبد سرمایه‌گذاری گروه اقتصادی صندوق‌ها گفت: کارشناسان و مشاوران در حال مطالعه هستند تا بر مبنای ارزش‌افزوده مناسب و برای درآمد بیشتر، سبد سرمایه‌گذاری صندوق‌ها را در حوزه اقتصادی متنوع‌تر یا بهبود دهند. در برخی از فعالیت‌ها لازم است بر مبنای واقعیت‌های بازار و آینده تمرکز بیشتری داشته باشیم. 

درآمدهای اقتصادی و مالی شرکت‌های گروه اقتصادی صندوق‌ها از جمله صبا نفت برای انجام تعهدات قانونی صندوق‌ها در برابر ذی‌نفعان مورد استفاده قرار می‌گیرد، توسعه و رشد سرمایه‌گذاری‌ها جهت نیل به این هدف است. بارزترین تعهدات این حوزه، تأمین منابع لازم برای پرداخت مستمری و مقرری جاری و پوشش روند افزایش تعهدات در آینده در پرتو تحکیم‌بخشی به سرمایه‌گذاری‌هاست. 

هر ماه حدود دوسوم منابع موردنیاز پرداخت مستمری و مقرری بازنشستگان و بازماندگان صنعت نفت از همین محل تأمین می‌شود. صندوق نفت یکی از پایدارترین و منظم‌ترین سازوکارهای تأمین منابع برای پرداخت‌های حوزه مستمری و مقرری را دارد.

انتهای پیام/

نوشتهٔ پیشین
مدل ۲۰۲۳ ب‌ام‌و محبوب ایرانیان به میدان آمد/ عکس
نوشتهٔ بعدی
نبرد هایپرسونیک و پدافند/ اوکراین موشک مشهور روسیه را شکار کرد؟/ عکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

آخرین اخبار