خواستار بازگشت جایگاه واقعی صندوق فولاد در برنامه هفتم توسعه هستیم

اقتصاد, جامعه

خواستار بازگشت جایگاه واقعی صندوق فولاد در برنامه هفتم توسعه هستیم

به گزارش خبرنگار ایلنا، یکی از کارگران بازنشسته صنعت فولاد البرز غربی گفت: بازنشستگان فولاد خواستار بازگشت جایگاه واقعی صندوق فولاد در برنامه هفتم توسعه هستند و سالهاست که این مطالبه به حق خود را بدون نتیجه پیگیری می‌کنند.

او افزود: نخستین موضوع این است که صندوق فولاد در کنار ماموریت تعهد پرداخت به پرسنل در زمان کار و اشتغال، باید به وظایف خود در راستای ایفای تعهدات بعد از بازنشستگی و یا حین خدمت در قالب موضوعات بیمه‌ای و درمانی توجه کنند.

این بازنشسته با بیان اینکه خواستار اجرای همسان‌سازی و بالا رفتن مستمری‌های خود هستیم، افزود: با توجه به وضع معیشتی فعلی، درخواست تسریع در پرداخت کامل معوقات سال ۱۴۰۰ خودرا از صندوق داریم.

او که به نمایندگی از برخی بازنشسته‌های فولاد سخن می‌گفت، در ادامه افزود: دریافتی ما حدود ۷۰ درصد حقوق و مزایای دریافتیِ شاغلان است. این اختلاف، مخالف الزامات آیین‌نامه فولاد است و بایستی رفع شود.

به گفته وی، خواسته بازنشستگان فولاد علاوه بردریافت مطالبات معوقه، تضمین اجرای تعهدات درمانی مطابق با آیین‌نامه فولاد است. در عین حال بازنشستگان حفظ ماهیّت فولادی با تغییر مفاد پیش‌نویس اساس‌نامه صندوق را خواستار هستند.

او گفت: در حال حاضر بالغ بر ۸۰ هزار نفر و با احتساب خانواده تحت کفالت آن‌ها، حدود ۴۰۰ هزار نفر جامعه بازنشستگان صنعت فولاد هستند که وضعیت معیشتی و درمانی چندان مناسبی ندارند.

به گفته این کارگر بازنشسته، در حال حاضر آنچه باعث نارضایتی بازنشستگان فولاد شده نگرانی از تداوم وضعیت نامطلوب ارائه خدمات بیمه‌ی درمانی است که امیدواریم مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد در این خصوص و سایر مطالبات بازنشستگان فولاد چاره‌اندیشی اساسی کند.

انتهای پیام/

نوشتهٔ پیشین
تضمین می‌کنیم که امسال طرح کالابرگ الکترونیکی را اجرا کنیم/ اجرای متناسب‌سازی بار مالی بسیار سنگینی دارد/ راه گفتگو درباره برنامه توسعه هفتم باز است
نوشتهٔ بعدی
وضعیت قرمز در سفره ایرانی/ ایرانی‌ها هم گوشت کمتر می‌خورند، هم مرغ و برنج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید