تاج: اگر قانون بگوید نباش، نیستم/ حرف بزنم به سود ویلموتس است

ورزش

به گزارش ایرنا، مهدی تاج دوشنبه شب در گفت و گوی تلویزیونی در خصوص اظهار نظر کاندیدهای فدراسیون فوتبال و اعتراضی که به روند ثبت نام داشتند، یادآور شد: در مورد مسایل و روند ثبت نام اطلاعاتی ندارم و باید مسئولان وقت فدراسیون در این خصوص اظهار نظر بکنند. من هم مانند دیگر نامزدها ثبت نام را انجام دادم اما مشکلی از این بابت نداشتم.

وی ادامه داد: بدون شک دبیر فدراسیون اطلاعات کافی در این خصوص دارد و او باید پاسخگوی مشکلات سایت و نحوه ثبت نام باشد. 

رئیس اسبق فدراسیون فوتبال در خصوص جمع آوری امضاها برای حضور کاندیداها یادآور شد: برای فیفا ۵ امضا لازم است و برای کنفدراسیون آسیا ۱۰ امضا باید گرفته شود تا فردی کاندید شود و این یک عرف است. قبلا در فدراسیون فوتبال ۱۰ امضا داشتیم اما الان به ۵ امضا کاهش یافته است.

وی تاکید کرد: یک کمیته استیناف داریم که زیر نظر کسی نیست و باید مستقل باشد. کمیته بدوی هم به صدور مجوز حرفه ای می پردازد و او هم به صورت مستقل باید عمل کند. کمیته بدوی هم داریم که برای انتخابات فعال است و آن هم به صورت مستقل باید رفتار کند. 

تاج یادآور شد: در مورد سه دوره ای که مطرح است اگر می گویند نمی شود من می پذیرم و اگر قانون عطف به ماسبق نمی شود، بازهم تابع قانون هستم. هر نظری بدهند برای من قابل قبول است. اگر اعتراضی است می توان به کمیته استیناف مراجعه کرد و باید در برابر قانون همه یکسان باشیم. 

او به وضعیت فدراسیون فوتبال اشاره کرد و گفت: هر توفیقی که در دوره ما بود زحمت همه همکارانم بوده است. به پرونده ویلتموس باید اشاره کنم. چرا آمد و چرا این اتفاقات افتاد. اگر تا امروز که ۳ سال سکوت کرده ام و حرفی نزدم به این دلیل است که پرونده در حال بررسی است و هر حرف من شاید به نفع وکلای ویلتموس است. قرارداد کیروش را من بستم و هیات رئیسه هم حضور داشتند. 

وی ادامه داد: هنوز رای صادر نشده و ابلاغ نشده است و شاید در چند روز آینده اعلام خواهد شد و من پس از آن ۲ ساعت حرف برای آن دارم. همه چیز را خواهم گفت تا همه زوایای کار مشخص شود. دادکان بارها به من گفت حرف بزن اما هر حرف من به ضرر فوتبال ما خواهد بود. 

او گفت: در ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸ دو دوره در ریاست من صعود به جام جهانی داشتیم و بهترین نتیجه تاریخ جام جهانی را با ۴ امتیاز گرفتیم که رهبر معظم انقلاب تقدیر و تشکر کردند. در ۲۰۱۴  ما ۱۰ بازی و در ۲۰۱۸ تعداد بیشتری بازی تدارکاتی را پست سرگذاشتیم. اردوهای خوبی را برای تیم ملی در نظر گرفتیم اما الان وضعیت تیم ملی را ببینید. این شرایط وضعیت را نشان می دهد و دو دستگی در بین بازیکنان ایجاد شده است. 

تاج گفت: در دوره من همه تیم ها ما عملکرد خوبی داشتیم اما الان شرایط را ببینید. وضعیت کمپ تیم ملی را ببینید که از قبل ما آغاز شده بود و ادامه یافت. 

تاج با اشاره به بحث ورود بانوان به استادیوم ها گفت: کنفدراسیون فوتبال آسیا آن را مغایر دانسته و از ما خواسته اند این مساله را حل و فصل کنیم. بحث بلوکه شدن پول های ما مطرح است و با رفتن ترامپ شاید بتوانیم این مساله را حل و فصل کنیم. وضعیت حذف و کنارگذاشتن استقلال و پرسپولیس را می توانیم برطرف کنیم و جمه این ها باعث شد تا بیایم کمک کنم. اهالی مجمع از من خواستند بیایم تا به نوعی به فوتبال امروز کمک کنم.

تاج ادامه داد: مجمع از مدیران عامل باشگاه ها تشکیل شده است و همین افراد فوتبال را اداره می کنند. هیات هایی داریم که فوتبال استانی را مدیریت می کنند و این افراد رئیس فدراسیون را انتخاب می کنند . ایرادی به اساسنامه جدید دارم وقتی اعضای هیات رئیسه می آیند و رئیس را برکنار می کنند ایراد دارد. رئیس باید در مجمع و با رای آنها برکنار شود. 

استقلال و پرسپولیس ۱۰ مدیرعامل عوض کرده است چرا که در اختیار یک نفر بوده است. کالدرون، استراماچونی، برانکو و اخیرا پادوانی که به دادگاه حکیت ورزش رفته است. 

هر جایی در هر مکانی در انتخابات صحبت هایی مطرح می شود و وعده هایی داده می شود اما در فدراسیون فوتبال ما چنین چیزی نداریم. 

در دوره کی‌روش عایدی خوبی از جام جهانی داشتیم و الان هم داریم مه حدود ۱۶ میلیون دلار است که رونق فوتبال را رقم می زند. باید کمک کرد و هر فردی که این توانایی را در خود می بیند باید خودش را در معرض انتخاب مجمع قرار دهد. 
اخطارهایی روی میز رئیس فدراسیون آینده است که باید مورد توجه باشد. مساله استقلال و پرسپولیس موضوع کوچکی نیست. بحث ورود بانوان به استادیوم ها موضوع مهمی است. ما باید همه با هم دست به دست هم بدهیم و اگر همه با هم باشیم باز از کره و کشورهای مطرح آسیا عقب هستیم.

من احساس خطر می کنم در خصوص اساسنامه و ورود بانوان به استادیوم ها و اطلاعاتی دارم در مورد حذف سرخابی ها از آسیا و نمی دانم آیا می توانم همه این مسایل را حل بکنم یا نه اما اگر دولت، مجلس، نیروی انتظامی بایند و کمک کنند شاید بتوانیم موانع را از سر راه برداریم. 
مسایل مهمی روی میز رئیس آینده فدراسیون فوتبال است که باید به صورت جدی دنبال شود. از سوی دیگر از اصحاب رسانه هم عذرخواهی می کنم چرا که در مورد قرارداد ویلتموس مجبور به سکوت هستیم. این پرونده شرایط خاصی دارد که الان نمی توانم در مورد آن حرف زد. در این مورد مجبور به سکوت شدیم. از مایلی کهن و فریادشیران به عنوان دو پیشکسوت کشورمان عذرخواهی می کنم چرا که نباید از این دو فوتبالی ها شکایت می کردیم. 
اگر توفیقی بود برای کمک می آئیم و اگر نبود هم که هیچ.

منبع: ایرنا

نوشتهٔ پیشین
آخوندی: اخلاق را فراموش نکنیم/ به نظر می رسد فعالیت هدفمندی در دستور کار است
نوشتهٔ بعدی
اسدی: اساسنامه فدراسیون فوتبال اشتباهات زیادی دارد/فریاد دلسوزان به‌ جایی نمی‌رسد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

آخرین اخبار