آغاز تحویل واحدهای نهضت ملی مسکن از ماه آینده/ سرمایه‌گذاری دولت برای نوسازی ماشین‌آلات عمرانی بنیاد مسکن

اخبار, اقتصاد

آغاز تحویل واحدهای نهضت ملی مسکن از ماه آینده/ سرمایه‌گذاری دولت برای نوسازی ماشین‌آلات عمرانی بنیاد مسکن

رییس بنیاد مسکن میانگین قیمت ساخت واحدهای مسکونی روستایی را بین ۴ تا ۵ میلیون تومان اعلام کرد و گفت: این میانگین قیمتی را در شهرهای مختلف متفاوت است.

به گزارش ایلنا ، اکبر نیکزاد  امروز ۳ مرداد در حاشیه فرآیند نوسازی ناوگان ماشین‌آلات بنیاد و ارسال نخستین گروه ماشین‌آلات خریداری شده به ۳۱ استان کشور اظهار داشت: بانک ماشین‌آلات بنیاد مسکن ناوگانی به گستردگی ۳۱ استان کشور است. این بانک در خدمت عمران و آبادانی کشور و به ویژه روستاها، اجرای طرح هادی، دیوارهای ساحلی مربوط به رودخانه‌هاست و همچنین در مواقع رخداد سوانح همچون سیل و زلزله هم در امدادرسانی، آواربرداری و بازسازی نقش دارد.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی افزود: بر اساس برنامه مقرر شده بود تا تعدادی از ماشین‌آلات خریداری و به ناوگان افزوده شود که با توجه دولت و کمک حساب ۱۰۰ حضرت امام (ره) ماشین‌آلات از شرکت‌های داخلی خریداری شد. امروز نخستین سری ماشین‌آلات تحویل تعدادی از استان‌ها شد.

نیکزاد نوسازی ناوگان را به دلیل گستردگی فعالیت‌های عمرانی ضرورتی اجتناب‌ناپذیر عنوان و اعلام کرد: ناوگان فرسوده و ناایمن با ورود ماشین‌آلات جدید از رده خارج و اسقاط می‌شود.

وی گفت: مبلغ ۶۰۰ میلیاردتومان برای خرید ماشین‌آلات بنیاد مسکن هزینه شد و اینکار جزو فعالیت های ثابت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است. برای نوسازی ناوگان ماشین‌آلات بنیاد مسکن نیمی از منابع داخلی حساب ۱۰۰ حضرت امام (ره) و نیم دیگر از طرف دولت هزینه شده است تا این نوسازی بتواند بهترین خدمات را به مردم ارایه بدهد.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی همچنین در خصوص تخصیص تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی مسکن روستایی اعلام کرد: در گفتگو با آقای مخبر معاون اول رییس‌جمهور برای تسریع در پرداخت تاکید شده است. کمکی که دولت به روستاییان برای نوسازی و بهسازی واحدهای مسکونی روستایی انجام می‌دهد پرداخت ۱۳ درصد یارانه سود تسهیلات است که باید در خصوص پرداخت این تسهیلات تسریع انجام بشود.

نیکزاد ادامه داد: در جلسه‌ای با حضور رییس جمهور نیز این موضوع مطرح و رییس‌جمهور بر پرداخت آن تاکید کرد.

وی توضیح داد: در ماده ۴ قانون جهش تولید مسکن حداکثر به دولت برای تشکیل صندوق ملی مسکن سه ماه زمان داده شد. صندوق با تاخیر تشکیل شد و منابع مالی نیز تا حدودی تامین شده است.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در خصوص اجرای طرح نهضت ملی مسکن توسط بنیاد نیز یادآور شد: هم‌اکنون ۲۸۰ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی توسط بنیاد مسکن در سراسر کشور در حال اجراست که ۱۰۰ هزار واحد از این تعداد شهری و مابقی روستایی است.

نیکزاد تصریح کرد: بنیاد مسکن تمامی تلاش خود را به کار گرفته است تا قیمت تمام شده ساخت واحدهای طرح نهضت ملی مسکن برای مردم در مناطق روستایی و شهری کوچک افزایش نیابد و این در حالی است که هزینه دستمزد و مصالح ساختمانی افزایش قابل ملاحظه‌ای داشته است.

وی میانگین قیمت ساخت واحدهای مسکونی روستایی را بین ۴ تا ۵ میلیون تومان اعلام کرد و گفت: این میانگین قیمتی را در شهرهای مختلف متفاوت عنوان کرد

رییس بنیاد مسکن ادامه داد: ۲۸۰ هزار واحد نهضت ملی مسکن توسط بنیاد در مراحل مختلف ساخت قرار دارد که نخستین واحدها تا ماه آینده در استان قم افتتاح می‌شود.

انتهای پیام/

منبع: ایلنا

نوشتهٔ پیشین
تخصیص 23 هزار میلیارد تومان تسهیلات برای اشتغال زایی/ مراقب هستیم پول‌پاشی نشود
نوشتهٔ بعدی
اروپا از تحریم‌ شرکت‌های روس کوتاه آمد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید