آخوندی: اخلاق را فراموش نکنیم/ به نظر می رسد فعالیت هدفمندی در دستور کار است

ورزش

به گزارش ایرنا، محمد آخوندی دوشنبه شب در گفت وگوی تلویزونی اظهارداشت: روند انتخابات فدراسیون فوتبال مهم است و مردم باید در جریان روند آن قرار بگیرند.

وی ادامه داد: تاج، اسدی، آشتیانی، ماجدی و عزیزمحمدی همه و همه برای این ورزش زحمت کشیده اند و نباید این مسایل را فراموش کرد اما آموزه های دینی به ما یاد داده که باید اجازه و فرصت این را داد تا هر فردی برنامه های خود را ارائه کند و بدون تخریب این فرصت را در اختیار سایر اعضای مجمع قرار دهیم تا به درستی تصمیم بگیرند.

او گفت: برخی از اعضای مجمع حتی شایستگی ریاست فدراسیون فوتبال را هم دارند و افرادی پخته و با تجربه هستند. باید فرصت داد تا مجمع کارش را ادامه دهد.

آخوندی در مورد ثبت نام خود نیز گفت: از ۶ نفر امروز من در آن زمان که جلسات فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا برگزار می شد حضور داشتم و در نوشتن اساسنامه نقش داشتم. یک بحث کلی داشتیم که افرادی که می خواهند کاندید ریاست فدراسیون فوتبال باشند باید امضای اعضای مجمع را داشته باشند اما صحبتی نبود که باید در یک ساعت مشخص ارائه شود و این نقص مدارک است و نباید سلیقه ای برخورد کرد. حرف من این است که اگر فردی نمی تواند این امضاها را جمع کند اصلا نباید وارد گود شود و نباید اجازه داد افرادی از بیرون یا داخل خط دهند.

وی تصریح کرد: آئین نامه مشخص و شفاف است و باید طبق روال قانونی پیش رفت.باید به قانون تمکین کرد اما نباید این قانون را تفسیر کرد. کمیته بدوی اگر اشتباه کرد کمیته استیناف است و باید همه در برابر قانون یکی باشند. 

او گفت: میرشاد ماجدی با عدم حضور خود در نشست کاندیدهای فدراسیون فوتبال به نوعی بی احترامی به همه کرد ولی شاید دلیل موجهی داشته باشد. ماجدی در روز ثبت نام اعلام کرد که با صبحتی که با تاج کرده ام وارد انتخابات نمی شوم اما بعد مشخص شد که ثبت نام کرده است. آیا فردی از داخل یا بیرون از فوتبال با وی صحبتی کرده که نظرش عوض شده است؟ این باید برای اعضای مجمع باید شفاف شود. 

وی تاکید کرد: او سرپرست فدراسیون است و این عدالت را زیر سئوال می برد. ما قبل از ساعت ۱۶ وارد فدراسیون شدیم و در انتظار بودیم. چطور وقتی هنوز سامانه چک نشده، حرف هایی مطرح می شود که امضاها کامل نیست. اینکه گفته می شود در زمان مقرر تلفن ها را پاسخ ندهند تا زمان بگذرد هم کار درستی نبود.

آخوندی گفت: الان شرایط فوتبال ما به گونه ای است که خود اهالی فوتبال می توانند برای همه موضوعات تصمیم گرفت و اقدام کنند و نیازی به تصمیم بیرونی ندارند. افراد با تجربه، با دانش، تحصیل کرده و جوان داریم که می توانند اقدامات مناسبی را انجام دهند. دکتری من در حوزه فوتبال بوده است و در چند باشگاه مطرح بوده ام و در سازمان تربیت بدنی هم سابقه فعالیت دارم و فکر می کنم باید اجازه بدهیم مجمع تصمیم گیر باشد. 

آخوندی ادامه داد: مدل حرف زدن برخی از دوستان درست نیست و باید دقت شود که چگونه رفتار می کنیم. لحن کلام عزیزانی که در فدراسیون مسئولیت دارند توهین آمیز است و اگر رئیس فدراسیون شوم اجازه نخواهم داد فردی با جامعه فوتبال اینگونه برخورد کند.

وی گفت: اگر سامانه فدراسیون فوتبال هک شود فردی که کاندید است چه باید بکند؟ با استناد کدام مساله صلاحیت افراد را اینگونه به بازی می گیریم. نظر من است که کمیته بدوی زیر فشار است و این فشارها نتایج خود را نشان می دهد. 

آخوندی تصریح کرد: متاسفانه به گونه ای در فوتبال کار کردیم که افرادی مانند علی دایی که در دنیا اسم و رسمی دارند به خود جرات نمی دهند وارد این انتخابات شوند. نهادهای نظارتی هستند و باید به این نکته اشراف داشته باشند که همه افرادی که در فوتبال بوده اند برای این ورزش زحمت کشیده اند و اجازه بدهیم.

وی افزود: فردی که قرار است رئیس فدراسیون فوتبال باشد باید بداند 2 سال بیشتر فرصت خدمت ندارد، از سویی دیگر فرمایشات مقام معظم رهبری را باید سرلوحه قرار دهیم. رئیس آینده فدراسیون فوتبال باید با این خانواده بزرگ، با وزارت ورزش و حمایت های دولت تعامل خوبی داشته باشد. 

آخوندی گفت: ما افرادی را داریم که امروز بیرون از فدراسیون فوتبال مشغول به فعالیت هستند، یک نفر قرار است رئیس شود و من اعتقاد دارم سایر کاندیداها هم باید بعد از انتخابات وارد گود شده و برای کمک آستین ها را بالا بزنند. متاسفانه افرادی نشسته اند تا مثلا فلان فرد را رد صلاحیت کنیم و چند نفر دیگر را چون مدارکشان کامل نیست کنار بروند تا گزینه ما رای بیاورد.

کاندید ریاست فدراسیون فوتبال، تصریح کرد: من به هیچ عنوان تهمتی به سرپرست فدراسیون نزدم. من یک سئوال پرسیدم مبنی بر اینکه او مصاحبه کرده بود که در انتخابات حضور نخواهم داشت اما بعد وارد انتخابات شد. سئوال من این بود آیا در این مدت تماسی برقرار شده که ماجدی برای حضور در انتخابات وارد شده است؟ 

وی تصریح کرد: ابهاماتی برای من بود که لازم دیدم سئوال بپرسم. وقتی فردی مسئولیت دارد باید این ظرفیت را داشته باشد که به سئوالات پاسخ بدهد. از سویی دیگر وقتی وی سرپرست فدراسیون فوتبال است به نظر من عدالت رعایت نشده چرا که چه بخواهیم و نخواهیم حضور او در این شرایط کفه ترازو و عدالت را به هم می ریزد.

آخوندی گفت: سئوال من این است که چرا وقتی سرپرست فدراسیون فوتبال نامزد ریاست است چرا استعفا نداده و در سمت خود باقی مانده است. اگر نتوانیم امروز این سئوال ها را بپرسیم وقتی ماجدی رئیس شود آیا می توان انتظار پاسخگویی داشت؟ 

وی تصریح کرد: هر فردی که رئیس فدراسیون شد باید همه به او کمک کنند و اگر مجمع این وظیفه را بر دوش من گذاشت هم انتظار کمک و حمایت از سایر دوستان را دارم. من در برابر قانون مطیع بوده و هر تصمیمی که قانون بگیرد من خود را موظف می دانم تا از آن پیروی کنم.

منبع: ایرنا

نوشتهٔ پیشین
ماجدی: به گروهی وابسته نیستم/ حرمت‌ها در حال شکسته شدن است
نوشتهٔ بعدی
تاج: اگر قانون بگوید نباش، نیستم/ حرف بزنم به سود ویلموتس است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

آخرین اخبار