واکنش هنرمندانه امیرحسین صدیق نسبت به محیط زیست 

بازیگران و هنرمندان

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، امیرحسین صدیق یکی از هنرمندانی که در نمایشگاه گروهی نقاشی، مجسمه سازی و چیدمان با عنوان «موازی» از آثار هنری خود رونمایی کرده گفت: اثری که در این نمایشگاه شرکت داده ام، یکی از آثار مجموعه “هیزم های نسوخته” است که در چند سال اخیر روی این مجموعه کار می کنم.
او با بیان این مطلب که یکی از ویژگی های آثار این مجموعه احترام به طبیعت است، گفت: «متاسفانه در دهه های اخیر موج بدی در ایران نسبت به تخریب محیط زیست بوجود آمده و درختان بسیار زیادی در کشورمان قطع شده اند تا به جای آن ها برج های سر به فلک کشیده بروید.»
صدیق با اشاره به چگونگی شکل گیری این مجموعه گفت: «سال ها پیش به دلیل نبودن گازوئیل، برای تامین گرمایش خانه مجبور شدم تا یک کامیون درخت قطع شده خریداری کنم. از آن جا به یک باره این دغدغه برای من بوجود آمد که هر یک از این درختان داستانی پشت خودشان دارند و می تواند سال های سال داستانش را به نوعی به نمایش بگذارد. در حقیقت فکر خلق مجموعه “هیزم های نسوخته” از آن جا به ذهنم خطور کرد که ما چقدر داریم با طبیعت بد تا می کنیم.»
او افزود: «من با خلق این مجموعه سعی کرده ام، عضوی از یک درخت ماندگار شود تا داستان این درخت به نوعی ماندگار شود و با مقار سعی کرده ام داستان این درخت از دل یک عضو کوچک درخت بیرون بکشم و به نمایش بگذارم.
صدیق گفت: امیدوارم بزودی شرایط نمایش کامل مجموعه هیزم های نسوخته فراهم شود و این درخت ها فرصت این را پیدا کنند تا داستان شان در روزگاری که زمین بیش از هر دوره ای گرم شده و محیط زیست که یکی از عناصر اصلی آن درختان هستند در معرض نابودی هستند را بیان کنند و شرایطی بوجود آید تا نگذاریم محیط زیست نابود شود و درختان بیشتری سر بریده شوند. «
این نمایشگاه با کیوریتوری بهداد نجفی اسدالهی، نقاش و هنرمند رسانه های نوین هنری روز یکشنبه ۲ مرداد ماه ۱۴۰۱ در مجموعه راگادید واقع در باشگاه انقلاب تهران گشایش خواهد یافت.
در این نمایشگاه ۶۰ اثر از ۲۲ هنرمند شامل نقاشی،مجسمه، چاپ و اینستالیشن در معرض دید علاقه مندان قرار می گیرد.
مهدی اسماعیل زاده ( هومان)، وحید امین، سعیده آرین ، مینا بحرینی، رضا براتی، کامبیز برنجی، سحر خلجی، حسین خوش رفتار رودی، کیوان رحیمی نژاد، سینا سلطانیانی، صابر سلیمانی، محسن سلیمانی، سامان شادانلو (ایلخان)، مهرانگیز شفیعی، امیر حسین صدیق، پرستو عزیزی، مانی کومار، معراج گل زاده، پژمان متقیان، اردشیر میرمنگره، محسن ناصری و بهداد نجفی اسدالهی هنرمندان شرکت کننده در این رویداد هستند.
به گفته بهداد نجفی کیوتو نمایشگاه؛ یکی از نقاط عطف در دوره کاری هنری هر هنرمند دستیابی به شیوه شخصی است به صورتی که بدون نیاز به مراجعه به امضای اثر بتوان به هویت هنرمند پی برد. در این رویداد هنری سعی شده آثاری از هنرمندان که با شیوه های شخصی به موازات یکدیگر در معرض دید علاقه مندان قرار گیرد.
او افزود: «با وجود تفاوت های فردی در رشته هنری، سبک و شیوه های شخصی هنرمندان، نمایشگاه آهنگی منسجم داشته و چیدمان آثار مسیری یکپارچه و هدفمند را در پیش روی بازدید کنندگان قرار می دهد.»
سعیده آرین مدیر هنری این نمایشگاه در ادامه گفت: هنرمندان معاصر می کوشند از طریق خلق آثار هنری تعریفی شخصی از «اصالت» ارائه دهند. مفهوم «اصالت اثر» موجب شده هر هنرمند محتوا و ایده اصلی و فضای شخصی را دنبال کند که «شبیه هیچکس» نیست. شبیه دیگری نبودن، شبیه خود بودن پدیده ای است که سابق بر این موضوعیتی نداشت وای امروزه دغدغه هنرمند معاصر پیش و پس از خلق اثر هنری است.
او افزود: «در نمایشگاه موازی آثار بیان گر «اصالت فردی» هنرمندان نقاش و مجسمه ساز ایرانی با نیم نگاهی به «اصالت جمعی» نمایش داده شده است.»
نمایشگاه موازی که توسط موسسه هنری خوانش معاصر با مشارکت موسسه فرهنگی فرادید هنر فردا برگزار می گردد تا ۱۹ مرداد ماه همه روزه از ۸ صبح تا ۸ شب در مجموعه راگادید پذیرای بازدید کنندگان می باشد.
گالری راگادید در باشگاه فرهنگی ورزشی انقلاب واقع شده است.

واکنش هنرمندانه امیرحسین صدیق نسبت به محیط زیست 

۵۷۲۴۴

منبع: خبرآنلاین

نوشتهٔ پیشین
رابعه اسکویی: ایفای نقش‌های تکراری بس است
نوشتهٔ بعدی
«لختگی» در جشنواره فجر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

آخرین اخبار