معمای مرگ پیرزن ضایعات جمع کن

حوادث

جسد پیرزن ضایعات جمع کن در حالی داخل یک گونی کنار خیابان پیدا شد که النگوهای ۱۵۰ میلیون تومانی‌اش سرقت شده بود.

 ۱۴ تیر امسال مرد معتادی در حال جمع آوری زباله بود که چشمش به یک گونی افتاد که  کنار خیابان رها شده بود. اما به محض اینکه در گونی آبی رنگ را باز کرد با جسد زنی مواجه شد. وی موضوع را به پلیس خبر داد و دقایقی بعد بازپرس محمد تقی شعبانی و تیم جنایی راهی محل شدند. جسد زن ۷۰ ساله داخل ۵ کیسه نایلونی و یک گونی قرار داده شده بود. بررسی‌های متخصصان پزشکی قانونی حکایت از آن داشت که پیرزن حدود ۲۴ ساعت قبل و بر اثر خفگی جان خود را از دست داده است.

جسد به پزشکی قانونی منتقل و هویت مقتول به نام بلقیس شناسایی شد . این در حالی بود که همزمان با برملایی هویت بلقیس خانواده او به یکی از کلانتری‌های پایتخت رفته و ناپدید شدن او را اعلام کرده بودند.

در بررسی‌ها مشخص شد بلقیس به تنهایی زندگی می‌کرده و برای گذران زندگی‌اش ضایعات جمع آوری می‌کرده و به فروش می‌رسانده، بررسی‌های پلیسی نشان می‌داد که آخرین بار بلقیس با صاحب خانه‌اش دیده شده است. بدین ترتیب کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی به سراغ صاحب خانه پیرزن رفتند اما  او گفت: بلقیس پیش من بود اما بعد به من گفت می‌خواهد به خانه مهوش زن همسایه برود تا از او ضایعات بخرد و من دیگر او را ندیدم .

با این سرنخ مأموران به سراغ مهوش رفته و او مدعی شد: روز حادثه بلقیس به خانه‌ام آمد و مقداری وسایل که نیازی به آن نداشتم را به او دادم. حتی پولی هم نگرفتم، او خانه‌ام را ترک کرد و دیگر خبری از او نداشتم تا اینکه متوجه شدم فوت کرده و حتی در مراسم ختم او نیز شرکت کردم.

این در حالی بود که در تحقیقات از فرزندان مقتول مشخص شد که مادرشان چند حلقه النگو به ارزش  ۱۵۰ میلیون تومان داشته اما زمانی که جسد کشف شد، طلاهای بلقیس همراه او نبود. به همین دلیل فرضیه قتل به خاطر سرقت از سوی تیم جنایی مطرح شد. به دستور بازپرس شعبه دهم دادسرای امور جنایی پایتخت، مهوش به عنوان تنها مظنون پرونده بازداشت شد و بررسی‌ها در این رابطه ادامه دارد.

 

منبع: عرشه آنلاین

نوشتهٔ پیشین
امیدواریم طرح رتبه بندی معلمان اجرایی شود
نوشتهٔ بعدی
ترکیه در سرکوب جریانات مسلح با دولت عراق هماهنگ باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

آخرین اخبار