مار مرگباری که خود را به موش‌مردگی می‌زند!/ عکس

فناوری

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مار رینگال اهل آفریقای جنوبی است. در کیپ تاون، اسواتینی و ژوهانسبورگ یافت می شود. در علفزار، تالاب یا بوته زار زندگی می کند؛ گاهی اوقات مار رینگال در حالی دیده می‌شود که در طول روز روی صخره‌ها می‌چرخد تا بدنش را گرم کند. این مارها همچنین در زیر برگ ها، چوب ها یا سایر گیاهان پنهان می شوند. آنها در آب و هوای معتدل تا گرمسیری زندگی می کنند و بیشتر در تابستان و پاییز فعال هستند.

بیشتر بخوانید:

عکس | کیانوری، اوشانا و اولیانوفسکی جنجالی با کمک «تکنولوژی جادویی جدید» جلد مجله شدند!

چرا شوروی یک گربه را به فضا فرستاد؟/ عکس

Hemachatus haemachatus نام علمی مار رینگال است. به آنها کبراهای گردن حلقه ای نیز می گویند. اگرچه از آن به عنوان یک مار کبری گردن حلقه ای یاد می شود، اما یک مار کبری واقعی نیست. دلیلش این است که در جنس ناجا نیست.

مار رینگال یک مار الاپید است به این معنی که از خانواده Elapidae است. آنها در کلاس Reptilia هستند. رینگال‌ها تیره یکنواخت هستند. این بدان معنی است که تنها عضو گروه خاص خود است.

مار مرگباری که خود را به موش‌مردگی می‌زند!/ عکس

بدن یک مار رینگال سیاه یا خاکستری تیره است که دو یا سه نوار سفید روی سینه‌اش می‌چرخند. سایر مارهای رینگال ترکیبی از رنگ مشکی با نوارهای زرد دارند. رنگ این الاپید بسته به جایی که در آفریقای جنوبی زندگی می کند کمی متفاوت است. فلس های مار رینگال به جای صاف بودن، برآمدگی دارد.

به عنوان یک مار بالغ، طول مار رینگال می تواند از یک متر تا یک متر و ۲۰ سانتی‌متر، متفاوت باشد. در دنیای مارهای سمی، اندازه آن متوسط است. دارای بدنه ای ضخیم و قابلیت بالا بردن سر نوک تیز خود را دارد.

مارهای رینگال ترسو هستند و در صورت امکان از درگیری اجتناب می کنند. متأسفانه، این مارها گاهی اوقات به مناطقی که با سگ های خانگی روبرو می شوند راه پیدا می کنند.

این مارها برای اجتناب از خطر گاهی خود را به موش مردگی می‌زنند و در حالی که دهان خود را باز کرده‌اند به پهلو می‌خوابند اما هنوز زنده‌اند!

مار مرگباری که خود را به موش‌مردگی می‌زند!/ عکس

منبع: azanimals

۲۲۷۲۲۷

نوشتهٔ پیشین
قیمت این خودرو ۷۰ میلیون تومان ریخت/ آخرین قیمت رانا، تارا، دنا و پراید
نوشتهٔ بعدی
هشدار سنگین یک کارشناس به وجود ۷ ابربحران/ صدای فروش کیش و قشم شنیده شد، اما صدای ابربحران‌ها را نه شنیدند و نه برآشفتند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

آخرین اخبار