قاسمپور: هیئت رئیسه باید در مورد ابقای اسکوچیچ پاسخگو باشد / مدیریتِ تیم ملی باید اصلاح شود

ورزش

به گزارش ایرنا، ابراهیم قاسمپور روز دوشنبه در یک گفت‌وگوی رادیویی در مورد نگرانی‌ها برای برگزار نشدن دیدارهای دوستانه در فیفا دی پیش رو اظهار داشت: نگرانی که وجود دارد اما مشکلات موجود انعکاس پیدا کرد و برخی بازیکنان صحبت‌هایی را مطرح کردند که شایسته نبود. تصمیم کمیته فنی در راستای حمایت از تیم ملی بود. امیدواریم با تصمیمی که هیئت رئیسه در مورد تغییر و تحولات کادرفنی گرفته دیگر این بی‌نظمی‌ها تکرار نشود و اتحاد بیشتری بین بازیکنان، کادر فنی و فوتبال ما به وجود بیاید.

وی افزود: امیدوارم  شرایطی فراهم شود تا در جام جهانی نتیجه خوبی بگیریم. اکنون برای بازی‌های تدارکاتی و فیفادی پیش رو دغدغه فکری داریم. در گذشته نتوانستیم دیدارهای خوبی را تدارک ببینیم که به برخی مسائلی فدراسیون و کشورمان با آن دست به گریبان بود، بازمی‌گردد. امیدوارم فدراسیون در فیفادی باقیمانده دیدارهای تدارکاتی مناسبی برگزار کند تا نتایج دلخواهی در جام جهانی بگیریم.

سخنگوی کمیته فنی در رابطه با اضافه شدن مربی جدید به کادر فنی تیم ملی خاطرنشان کرد: این موضوع را نمی‌دانم. وقتی دوستان مصاحبه می‌کنند که فردی باید به کادرفنی اضافه شود، ما هم فکر می‌کنیم این اتفاق بیافتد. اعتقاد داریم که تیم ملی در شرایط فعلی به مربی بزرگ و مطرحی نیاز ندارد بلکه بیشتر مسائل مربوط به کار مدیریتی و اداره تیم است. وقتی بازیکنان بزرگی داریم و مشکلاتی اتفاق می‌افتد، باید آنها را کنترل و بین‌شان همبستگی ایجاد کرد.

وی در خصوص حضور اسکوچیچ با تیم ملی در جام جهانی، توضیح داد: بحث‌های زیادی شد. کمیته فنی در چارچوب رسالت و وظیفه‌ خود، وضعیت کادر فنی را بررسی و نقطه نظرات خود را به هیئت رئیسه ارایه داد اما هیئت رئیسه به جز بحث فنی دارای محدودیت‌هایی مانند قرارداد و شرایط تحریم است که آنها را بررسی کرده و سپس تصمیم گرفتند. باید به این تصمیم احترام بگذاریم و همگی به هر طریقی کمک کنیم تا ثبات و آرامش به تیم ملی بازگردد.

قاسمپور در خصوص انتقاد برخی پیشکسوتان مبنی بر اینکه باید هیئت رئیسه به نظر کمیته فنی احترام می‌گذاشت، گفت: اسم این کمیته فنی است. فدراسیون فوتبال تعدادی از افراد مورد قبول خود را از لحاظ فنی دور خود جمع کرده و وقتی نظر آنها را می‌خواهند، باید به این نقطه نظرات احترام بگذارند. باید به نظرات کمیته فنی نیز رسیدگی و اهمیت داده شود. در غیر این صورت بودن کمیته فنی هیچ دلیل خاصی ندارد.

وی در مورد جدایی برخی از اعضا کمیته فنی نیز، اظهار داشت: برخی از اعضای کمیته فنی به دلیل مشکلات، کمتر در جلسات شرکت می‌کنند. تصمیم گرفته شد هفته آینده با اعضا جلسه‌ای در مورد تمام اتفاقات داشته باشیم تا صحبت کنیم و به جمع بندی برسیم.

سخنگوی کمیته فنی فدراسیون فوتبال در خصوص اینکه آیا در جلسات این کمیته در مورد تائید نشدن کی‌روش نیز بحث و بررسی شد، گفت: کمیته فنی تمام مسائل را بررسی کرد. فقط در مورد بحث مدیریتی اسکوچیچ صحبت نکردیم بلکه بحث فنی هم داشتیم. همه موارد را بررسی کرده و به جمع بندی رسیدیم. پیشنهاد ما در ابتدا مربی ایرانی بود. البته در هیئت رئیسه اعلام شد که برای جدایی مربیان فعلی باید پولی بدهیم. سپس مبلغی را به مربیان جدید پرداخت کنیم. ضمن اینکه این موضوع نیز بررسی شد که مجموع روزهای پیش رو در فیفا دی ۱۵ تا ۱۶ روز بیشتر نمی‌شود. بررسی کردند که آیا می‌توان تغییر و تحولاتی ایجاد کرد یا خیر.

قاسمپوردر پایان تصریح کرد: به این جمع بندی رسیدیم مربی ایرانی دارای پرستیژ و وجهه بین‌المللی که مدیریت و کاریزمای قوی داشته باشد، می‌تواند به تیم کمک کند. در کنار او نیز ۲ مربی بیاوریم تا برنامه‌ریزی کنند اما این اتفاق رخ نداد. در هر صورت به این انتخاب احترام می‌گذاریم و امیدواریم به سود فوتبال ما تمام شود. هیئت رئیسه در مورد سرمربی تیم ملی تصمیم گرفته و خودش نیز باید پاسخگو باشد.

منبع: ایرنا

نوشتهٔ پیشین
اتحادیه اروپا طرح جایگزین گاز روسیه را اعلام کرد
نوشتهٔ بعدی
هشدار وزیر بهداشت | هرگونه سرماخوردگی را مشکوک به کرونا بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

آخرین اخبار