علت تاخیر در ابلاغ آیین نامه واردات خودرو چیست؟

خودرو

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، محسن کوشش تبار معاون اقتصادی وزیر کشور در حاشیه بازدید از رو‌یداد هم‌افزایی مدیریت ایران با حضور در غرفه خبرگزاری تسنیم در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه شرکت های دانش بنیان در تحقق شعار سال مبنی بر توسعه اشتغال چه نقشی دارند گفت: نفس برگزاری چنین نمایشگاهی قطعا حرکت رو به جلویی است، از همه مهم تر باور پذیری ورود بخش خصوصی و شرکت های دانش بنیان به عرصه های اقتصادی است.

وی در ادامه افزود : امسال می بایست شرکت های دانش بنیان مورد توجه قرار می گرفتند که این نمایشگاه هم بر این موضوع صحه می گذارد. توجه به شرکت های دانش بنیان از روی تبلیغات نیست بلکه این شرکت ها به ظهور و بروزی رسیده اند که حتی در فرمایشات مقام معظم رهبری هم در ابتدای سال نقش ویژه ای دارند. یعنی ارزش افزوده ی ایران اسلامی با حضور شرکت های دانش بنیان وارد مرحله ی جدیدی در دنیا می شود و آثار و نتایج آن هم در بسیاری از کشورها مانند کشور های امریکای جنوبی مشهود است.

وی در ادامه افزود: اگر ما امروز شاهد این هستیم که در ونزوئلا 1 میلیون ( هکتار) زمین کشاورزی در اختیار ایران قرار می گیرد آن هم در وضعیتی که ما می بینیم مشکل ذخایر استراتژیک در دنیا وجود دارد،  نشان دهنده ی این است که ایران قوی و بزرگ به سطحی از تبادلات دانشی رسیده که کشور های دیگر سراغ آن می آیند که این موضوع قطعا نشان دهنده ی دانش فنی همین شرکت های دانش بنیان است که در سطح بین المللی هم بروز دارد.

 

سامان دهی واردات ته لنجی با تمرکز بر روی تقویت ملوانها

معاون اقتصادی وزیر کشور در پاسخ به سوالی مبنی بر آخرین وضعیت و آئین نامه های ابلاغی در خصوص واردات ته لنجی گفت: بسیار لازم بود که آئین نامه ی  ساماندهی ته لنجی ها و حتی کولبری ها تکمیل شود که این امر با محوریت ستاد مبارزه با قاچاق کالا شروع شده است، اما وزارت کشور هم نقش بسیار جدی در کنار دیگر سازمانها داشته است و کار بسیار جدی در این خصوص انجام شده  اما هنوز تکمیل نشده است.

وی افزود: ساماندهی این آئین نامه بیشتر متوجه تقویت ملوان ها است تا لنج و لنج دارها، با این رویکرد که ما بتوانیم مرزنشینان دریایی و خشکی خودمان را از نظر معیشتی تامین کنیم، چرا که اینها صیانت کنندگان اصلی مرز های کشور ما هستند و در اصل پیشران های توسعه همین مردم مرزنشین ما هستند. بنابراین رویکرد ما تقویت معیشت مرز نشینان به خصوص ملوان ها است، که تا کنون کلیات این آئین نامه به نوعی تعیین شده و در مرحله کار کارشناسی در سطح سران سه قوه است و نقطه نظراتی را روسای محترم سه قوه داشته اند که در حال تبادل نظر و جمع بندی کارشناسی است و به زودی نهایی می شود.

وی در خصوص آیین نامه واردات خودرو نیز گفت: تا جایی که بنده مطلع هستم، کار کارشناسی برای نحوه ی اجرایی شدن این طرح در دولت در حال انجام است و همکاران ما در دولت روی آن کار می کنند و به محض نهایی شدن، جزئیات طرح علنی خواهد شد. بنظر  می رسد طولانی شدن ابلاغ این آیین نامه به دلیل حساسیت بالای آن است چرا که به هر حال اگر درست به این موضوع پرداخته نشود می تواند از فرصت به تهدید تبدیل شود.

منبع: اقتصادنیوز

نوشتهٔ پیشین
کمیته بدوی و شائبه‌هایی عجیب؛ از اعضای غیرقانونی تا غش کردن
نوشتهٔ بعدی
تعیین تکلیف سه میلیون جامانده سهام عدالت | تصمیم گیری برای صدور سهام عدالت جدید تا پایان سال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید