عجیب ترین اسب دنیا ، سنگین تر از یک ماشین!/ عکس

فناوری

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، شایر یک نژاد اسب است که به ویژه بزرگ است. با این حال، این تنها نژادی نیست که می تواند به اندازه های عظیم رشد کند. اسب ها موجوداتی باشکوه و همه کاره هستند و برخی از نژادهای اسب به اندازه باورنکردنی خود معروف هستند! بسیاری از سنگین ترین و بلندترین اسب ها به عنوان اسب کار استفاده می شوند. برخی دیگر تنها به دلیل وزن و قد زیاد خود به رسمیت شناخته شده اند.

بیشتر بخوانید:

این پرچمدار ایسوس برای بازی به میدان آمده!/ عکس

عکس | ظاهر این خفاش عجیب قربانی بقا شد!

میانگین قد اسب بین یک متر و ۵۰ تا یک متر و ۹۰ سانتی متر است. علاوه بر این، اسب ها می توانند بین ۳۰۰ تا هزار کیلوگرم وزن داشته باشند. با این حال، این ارقام یک تعمیم بر اساس همه نژادهای اسب است. اندازه می تواند به عوامل مختلفی از جمله رژیم غذایی، ژنتیک و ورزش بستگی داشته باشد. بنابراین، نژادهای مختلف اسب دارای میانگین قد و وزن متفاوت هستند. به عنوان مثال، در حالی که اندازه اسب عرب به طور میانگین بین ۱۴.۱ و ۱۵.۱ دست است، پونی خالدار دارای قدی است که بین ۸ تا ۱۴ دست متغیر است.

سامپسون نام بزرگترین اسب ثبت شده است. این اسب شایر در سال ۱۸۴۶ در شهر بدفوردشایر انگلستان به دنیا آمد. سامپسون زمانی که فقط چهار سال داشت ۱۳۶۰ کیلوگرم وزن داشت! در مقایسه با این اسب بسیاری از خودروها حتی وزن آنچنانی ندارند. به عنوان مثال، یک هوندا سیویک ۲۰۲۲ نزدیک به هزار کیلوگرم وزن دارد. سامپسون نیز بیش از ۲ متر و ۱۳ سانتی متر یا ۲۱.۲۵ دست قد داشت. همانطور که در تصویر زیر می بینید، به دلیل جثه باورنکردنی، سامپسون، نام مستعار “ماموت” را به خود اختصاص داد.

اسب تاریخ‌سازی که وزن آن بیشتر از ماشین‌ها بود!/ عکس

اسب ها را با دست اندازه می گیرند زیرا در زمان های قدیم هیچ واحد اندازه گیری جدا از بدن انسان وجود نداشت. پا، اینچ، متر، یارد و سایر واحدهای اندازه گیری مانند امروز وجود نداشتند. بنابراین مردم از دستان خود برای اندازه گیری قد اسب استفاده می کردند.

چرا آنها نیاز به اندازه گیری قد اسب داشتند؟

اندازه گیری قد برای خرید و فروش ضروری بود. یک خریدار قبل از خرید اسب برای اهداف سواری یا کار می خواهد بداند قد اسب چقدر است.

اسب تاریخ‌سازی که وزن آن بیشتر از ماشین‌ها بود!/ عکس

استفاده از دست به عنوان یک واحد اندازه گیری مشکل ساز شد، زیرا هیچ دست انسانی طول یکسانی را اندازه نمی گیرد. بنابراین، پادشاه هنری هشتم تشخیص داد که به شکل بهتری برای اندازه گیری نیاز است. او طول یک «دست» را چهار اینچ نامید. بنابراین، اگر قد اسبی ۱۶ دست گزارش شود، قد آن ۶۴ اینچ است.

هر چند اسب ها از سر تا پا اندازه گیری نمی شوند. سر اسب حرکت می کند، بنابراین اندازه گیری اسبی که از سرش شروع می شود در تعیین ارتفاع واقعی آن غیر قابل اعتماد است. به این ترتیب اسب در قسمت جثه (شانه ها) که اولین قسمت ثابت اسب در بالای بدن است اندازه گیری می شود.

منبع: AZANIMALS

۲۲۷۲۲۷

نوشتهٔ پیشین
دوربین آخرین مدل اکسپریا، روی رقبا را کم خواهد کرد؟/ عکس
نوشتهٔ بعدی
گوگل با این گوشی دنبال جذب مشتریان آیفون رفته/ عکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

آخرین اخبار