طلا یک کانال سقوط کرد/ دلایل ریزش قیمت طلا اعلام شد

اقتصاد

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، هر گرم طلای ۱۸عیار در حال حاضر در بازار تهران ۲ میلیون و ۴۹۹ هزار تومان قیمت دارد. هر مثقال طلا نیز با ریزش قیمت، هم‌اکنون ۱۰ میلیون و ۸۲۸ هزار تومان قیمت‌گذاری شده است.

کاهش قیمت طلا در بازار ایران در حالی است که قیمت اونس طلا نیز در بازار جهانی در روزهای گذشته در مسیر نزولی حرکت کرده است.

بررسی‌هه نشان می‌دهد که اونس طلا در بازار جهانی طی یک هفته گذشته ریزش ۴۸ دلاری را تجربه کرده است و از کانال بالای ۲ هزار دلار به زیر این کانال سقوط کرد.

هر اونس طلا هم‌اکنون در بازار جهانی یک هزار و ۹۶۲ دلار قیمت دارد.

بر همین اساس، با توجه به ریزش بیش از ۲ درصدی قیمت طلا در بازار جهانی در طول یک هفته گذشته، بسیاری از کارشناسان این موضوع را موثر در کاهش قیمت طلا در بازار ایران می‌دانند.

البته یکی از دلایل دیگر کاهش قیمت‌ها، روند نزولی قیمت دلار در بازار تهران است، به طوری که قیمت دلار در طول یک هفته گذشته نزدیک به ۲ هزار تومان کاهش قیمت داشته است.

در این میان، برخی از کارشناسان اعتقاد دارند که بخشی از این کاهش قیمت طلا در ایران ناشی از افزایش فشار فروش و هدایت بخشی از نقدینگی به سمت بازار خودرو و ثبت‌نام خودرو بوده است.

در این شرایط، نادر بذرافشان، رییس اتحادیه طلا و جواهر استان تهران در مورد وضعیت قیمت‌ها در بازار طلا در روزهای آینده اعتقاد دارد: در حال حاضر مردم کمی نگران هستند که این کاهش قیمت‌ها ادامه‌دار است یا ممکن است افزایش پیدا کند؟ با توجه به تجربه‌ و با توجه به اینکه ما از ابتدای سال ثبات قیمت‌ها را داشتیم می‌توان گفت در حال حاضر قیمت‌ها به ثبات نسبی خوبی رسیده است.

بذرافشان تصریح می‌کند: بر این اساس، به نظر می‌رسد قیمت‌ها تثبیت شده و ما دیگر شاهد کاهش یا افزایش خاصی نخواهیم بود و هموطنان منتظر کاهش یا افزایش زیادی نباشند و در زمانی که تصمیم می‌گیرند مبادلات خود را در رابطه با خرید سکه و مصنوعات طلا انجام دهند همان لحظه انجام دهند.

۲۲۳۲۲۵

نوشتهٔ پیشین
عکس | دیدن این مارها حالتان را بد می‌کند!
نوشتهٔ بعدی
خریداران از بازار خودرو فرار کردند/ قیمت خودرو شکسته می‌شود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

آخرین اخبار