شکار حلزون دریایی رنگین‌کمانی در انگلستان/ فیلم

فناوری

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مشاهده یک حلزون رنگین کمانی کمیاب در ساحل ویکی بارلو، کلکسیونر سنگ‌های دریایی وقتی در حال جستحوی سنگ در سواحل بندر فالموث انگلستان بود یک حلزون دریایی رنگین کمانی دید.

شاید دیدن یک حلزون دریایی در ساحل چندان عجیب به نظر نرسد، اما موضوع وقتی جالب می‌شود که این موجود در عمقی بسیار کمتر از محل زیست طبیعی خود، لای سنگ‌های ساحلی بود. پژوهشگران می‌گویند این موجود دریایی پیش از این تنها سه بار در آب‌های کم عمق ساحلی دیده شده بود. نکته قابل توجه این است که این موجودات به طور معمول در آب‌های گرم زندگی می‌کنند و سواحل انگلستان محیطی مناسب برای آنان نیست.

دکتر بن هالت زیست شناس دریایی که روی موجودات آب‌های کم عمق ساحلی مطالعه می‌کند می‌گوید: دیدن این حلزون‌ها در آب‌های ساحلی، در نتیجه فرآیند تغییر چشم‌گیری است که زندگی موحودات دریایی در آب‌های جنوب غرب انگلستان را در پنج سال اخیر تحت‌الشعاع قرار داده است. وی با تاکید بر این موضوع که انتظار دیدن حلزون‌های رنگین کمانی بیشتری در این منطقه را در آینده دارد گفت: این اتفاق خارق‌العاده‌ای است، چون سواحل سنگی محیط زیست بسیار نامناسبی برای این موجودات دریایی است.

منبع: BBCWORLD

227227

نوشتهٔ پیشین
قیافه ترسناک و عجیب یک دایناسور درنده در برزیل/ عکس
نوشتهٔ بعدی
عکس | دیدن این مارها حالتان را بد می‌کند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید