رکورد زندگی در زیر آب شکسته شد/ عکس

فناوری

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، این پروفسور به نام جوزف دیتوری، با آزمایش محدودیت‌های اکتشاف اقیانوسی، با تلاش بلندپروازانه خود که ۷۴ روز را در آب غوطه‌ور بوده‌است، الهام‌بخش دانشمندان دیگر سراسر جهان است.

بیشتر بخوانید:

در ته چاه جهنم چه چیزی نهفته‌است؟/ عکس

عکس | پدافندهوایی اوکراینی 16 موشک روسی را ساقط کرد؟

در سال ۲۰۱۴، یک غواص فرانسوی با زندگی ۶۳ روزه در زیر آب در یک زیستگاه ویژه، رکورد جهانی جدیدی را به نام خود ثبت کرد. اکنون، یک پروفسور جاه طلب با تلاش برای شکستن این رکورد و غوطه ور ماندن به مدت ۷۴ روز، مرزهای اکتشاف را حتی فراتر می برد. این شاهکار مستلزم آمادگی زیاد و حمایت از تکنولوژی روز است تا ایمنی او در حین زندگی در زیر آب تضمین شود.

انگیزه پروفسور برای این تلاش ناشی از تمایل به کسب دانش در مورد اکوسیستم های اقیانوسی و الهام بخشیدن به دانشمندان دیگر برای انجام شاهکارهای مشابه است. برای تکمیل این چالش، او باید چندین ماه آماده سازی را اختصاص می داد که شامل آموزش گسترده، تحقیق و جمع آوری تجهیزات تخصصی بود. او همچنین حمایت بسیاری از محققان را که به او در انجام مأموریتش کمک می کنند، به دست آورده است.

پروفسور برای اطمینان از اینکه می تواند در طول غواصی به طور ایمن در زیر آب بماند، به فناوری پیشرفته ای مانند مخازن هوا، تجهیزات ارتباطی، منابع اکسیژن و حسگرهایی که دما و فشار را اندازه گیری می کنند، تکیه می کند. همه این دستگاه ها به طور گسترده مورد آزمایش قرار گرفته اند تا اطمینان حاصل شود که در شرایط سخت عملکرد خوبی دارند. علاوه بر این، او به سیستم‌های نظارتی پیچیده‌ای دسترسی دارد که علائم حیاتی او مانند ضربان قلب و سطح اکسیژن را در طول غواصی‌اش پیگیری می‌کنند.

در نهایت، پروفسور در حین غواصی خود در حال انجام تحقیقات گسترده ای است که برای بهبود درک ما از اکوسیستم های اقیانوسی استفاده خواهد شد. با هر روزی که از زیر سطح می گذرد، او در حال اکتشافاتی در مورد محیط زیست دریایی است که غیر از این نمی توان یافت. او با جابجایی مرزهای آنچه که با اکتشافات اقیانوسی امکان پذیر بود، دانشمندان دیگر در سراسر جهان را الهام می‌بخشد تا در زمینه‌های خودشان دست به کارهای مشابه بزنند.

رکورد زندگی در زیر آب شکسته شد/ عکس

قبل از اینکه پروفسور شیرجه تاریخی خود را انجام دهد، او و تیمش آماده سازی گسترده ای را انجام دادند تا مطمئن شوند همه چیز طبق برنامه پیش می رود. آموزش دقیق آنها و آزمایش تمام تجهیزات برای فراهم کردن یک محیط زندگی امن برای استاد در طول سفر ضروری بود. آنها با استفاده از یک سیستم ارتباطی پیشرفته توانستند او را زیر نظر بگیرند و در صورت لزوم استراتژی خود را تنظیم کنند. محاسبات دقیقی از منابع انجام شد تا شرایط زندگی بهینه برای استاد در زیر آب فراهم شود. علاوه بر این، مخازن هوا، حسگرها و پروتکل‌های سخت‌گیرانه در محل قرار داده شدند تا با هر موقعیت اضطراری بتوان به راحتی مدیریت کرد. از طریق این اقدامات مهم توسط تیم استاد، یک غواصی موفق و محیط زندگی امن حاصل شد.

زندگی در زیر آب برای چنین مدت زمان طولانی چالش های منحصر به فردی را برای استاد و تیمش ایجاد کرد. تغییرات فشار، انزوا از دنیای خارج، تغذیه و هیدراتاسیون، نوسانات دما، و مواجهه بالقوه با حیات دریایی همه باید در طول این غواصی رکوردشکنی ۷۴ روزه مورد توجه قرار می گرفتند.

هنگام زندگی طولانی مدت در زیر آب، فشار یک مسئله مهم است. اگر پروفسور خیلی سریع از محیط آب عمیق خود بلند شود، افزایش فشار می تواند باعث مشکلاتی مانند بیماری رفع فشار یا “خم شدن” شود. این می تواند باعث درد در مفاصل و عضلات و همچنین خستگی، سرگیجه، گیجی، فلج یا حتی مرگ شود، اگر به درستی درمان نشود. برای محافظت در برابر این احتمال، پروفسور در مورد چگونگی صعود آهسته به منظور به حداقل رساندن خطر بیماری رفع فشار آموزش دید.

زندگی در انزوا از دنیای خارج به مدت نزدیک به سه ماه نیز برای سلامت روان و رفاه استاد چالشی ایجاد کرد. او در ارتباط با دیگران محدود بود و با روزهایی روبرو بود که هیچ ارتباط انسانی نداشت. این می تواند منجر به احساس تنهایی یا افسردگی شود، اگر به درستی مدیریت نشود، بنابراین گزینه های سرگرمی مانند فیلم یا کتاب در اختیار او قرار می گیرد تا در هنگام غوطه ور شدن او را مشغول نگه دارد.

منبع: هیستوری‌آف‌یستردی

۲۲۷۲۲۷

نوشتهٔ پیشین
چشم‌انداز قیمت بیت‌کوین صعودی شد؛ رهبر بازار رمزارز رکورد می‌زند؟
نوشتهٔ بعدی
در ته چاه جهنم چه چیزی نهفته‌است؟/ عکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

آخرین اخبار