رقم بازپرداخت تسهیلات قانون جهش تولید مسکن باید کاهش یابد

سیاسی

یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: اگر رقم بازپرداخت تسهیلات قانون جهش تولید مسکن کاهش نیابد، نمی توان انتظار داشت که مورد استقبال مردم قرار گیرد چراکه مردم توان پرداخت رقم های بالا را ندارند.

اسماعیل حسین زهی در گفت وگو با ایسنا، درباره روند ساخت مسکن در کشور، بیان کرد: قانون جهش تولید مسکن یک گام بلند برای ساماندهی بازار مسکن بود که از سوی مجلس برداشته شد و بر اساس آن باید سالیانه یک میلیون واحد مسکونی ساخته شود، دولت نیز قول داده که تا پایان امسال ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار واحد مسکونی را تحویل دهد.

این عضو کمیسیون عمران مجلس در ادامه اظهار کرد: ثبت نام برای دریافت این واحدهای مسکونی آغاز شده است اما باتوجه به اینکه بازپرداخت تسهیلات آن رقم بالایی است، چندان مورد استقبال قرار نگرفته است. قرار شده تا رایزنی هایی صورت گیرد تا مبلغ بازپرداخت اقساط کاهش پیدا کند، انتظار می رود در بحث بازپرداخت تسهیلات دولت گامی بردارد تا مردم توان پرداخت آن را داشته باشند. اگر رقم تسهیلات کاهش پیدا نکند قطعا مورد استقبال مورد استقبال مردم قرار نخواهد گرفت چراکه مردم توان پرداخت آن را ندارند.

نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در بحث تامین زمین برای ساخت مسکن گام های خوبی هم در استان ها و هم در شهرستان ها برداشته شده است، تصریح کرد: قرار شده تا وزارت راه و شهرسازی سامانه ای را راه اندازی کند تا پیشرفت فیزیکی ساخت واحدهای مسکونی در هر استان و شهرستان در آن مشخص شود. در این سامانه می توان به صورت روزانه مراحل اجرای پروژه را نظارت کرد.

حسین زهی خاطرنشان کرد: اگر واحدهای مسکونی در موعد مقرر ساخته شود می توان جلوی جهش قیمت ها را در حوزه مسکن گرفت.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

نوشتهٔ پیشین
هم افزایی دو دستگاه اطلاعاتی ایران
نوشتهٔ بعدی
واکنش پژمان‌فر به کاندیداتوری تاج برای ریاست فدراسیون فوتبال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

آخرین اخبار