رازگشایی از مرگ عجیب پرندگان در مکزیک/ فیلم

فناوری

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، علت دقیق این اتفاق عجیب نامشخص است،بنابر گفته کارشناسان ممکن است پرنده‌ای شکارچی به دل این گروه زده باشد که منجر به سقوط ناگهانی آن‌ها شده‌است.

براساس فیلم‌هایی که از طرف دوربین‌های نظارتی به ثبت رسیده‌است، گروهی از پرندگان مهاجر که مانند ابری سیاه رنگ دیده می‌شوند، به سمت خانه‌ای فرود می‌آیند. در نگاه اول بیشتر پرندگان این گروه موفق به پرواز می‌شوند اما فیلم‌های بعدی لاشه پرندگان سیاه و زرد متمایز را نشان می دهد که در خیابان های شهر پراکنده شده اند.

بر اساس گزارش های محلی، این حادثه صبح روز ۷ فوریه رخ داده است. این پرندگان تمایل دارند در شمال آمریکا و کانادا تولید مثل کنند و برای زمستان در مکزیک و به جنوب مهاجرت می کنند.

به گزارش روزنامه محلی El Heraldo de Chihuahua که برای اولین بار این داستان را گزارش کرد، یک دامپزشک معتقد است که مقصر این حادثه می تواند سطوح بالای آلودگی باشد که ناشی از استفاده از بخاری های چوب سوز، مواد شیمیایی کشاورزی و هوای سرد در منطقه است. پیشنهاد دیگر این بود که پرندگان در حین استراحت روی خطوط برق دچار برق گرفتگی شدند. در رسانه های اجتماعی گمانه زنی هایی وجود داشت که می تواند ناشی از فناوری ۵G باشد.

اما دکتر ریچارد بروتون، بوم‌شناس مرکز اکولوژی و هیدرولوژی بریتانیا، گفت که اگرچه او نمی‌توانست شکارچی را در این فیلم ببیند، اما ۹۹ درصد مطمئن بود که این اتفاق توسط یک پرنده شکارچی ایجاد شده است.

او گفت: «به نظر می رسد که شکارچی مانند شاهین در حال تعقیب یک گله است. دکتر الکساندر لیز، مدرس ارشد زیست شناسی حفاظت در دانشگاه متروپولیتن منچستر، با این موضوع موافق است.

بعدها مشخص شد که مرگ ۲۲۵ سار در در دسامبر ۲۰۱۹ به دلیل شیرجه زدن آنها در آسفالت بوده است، احتمالاً پس از تعقیب و گریز توسط یک پرنده درنده و ناتوانی در بالا کشیدن به موقع.

منبع: گاردین

۲۲۷۲۲۷

نوشتهٔ پیشین
کشنده‌ترین مار دنیا در ایران!/ عکس
نوشتهٔ بعدی
سفر به سرعت نور این شکلی است!/ فیلم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

آخرین اخبار