درخواست وزیر بهداشت از مردم

اخبار, جامعه

کرونا تا مدت ها در جهان باقی خواهد ماند

وزیر بهداشت با حضور در برنامه صف اول به تشریح آخرین مسائل و مشکلات حوزه دارو و سلامت کشور پرداخت

بهرام عین اللهی وزیر بهداشت گفت: بار‌ها گفته شده است که بیماری کرونا تا مدت‌ها در جهان باقی خواهد ماند. ممکن است در مقاطعی شدت و ضعف پیدا کند، اما مانند ویروس آنفولانزا تا مدت‌ها وجود خواهد داشت.

او گفت: به طور متوسط باید بیش از ۶۰ درصد در کشور‌ها واکسیناسیون صورت گیرد، اما در برخی از کشور‌ها مانند کشور‌های آفریقایی این عدد ۶ تا ۷ درصد است لذا انتشار سویه‌های کرونا نیز از این کشور‌ها صورت می‌گیرد.

به گفته عین اللهی سویه جدید امیکرون که حدود ۱۸ برابر انتشار بیشتری نسبت به سویه‌های گذشته دارد نیز وارد کشور ما شده و این ویروس به خصوص در افراد سالمند و افرادی که بیماری‌های زمینه‌ای دارند بیشتر تحت تاثیر کرونا و امیکرون قرار می‌گیرند.

او گفت : یکی از مشکلات جهانی ساده انگاری درباره این همه گیری است و احساس می‌شود مردم از محدودیت‌ها خسته شدند و این مسئله نیز دلیلی برای انتشار کرونا است.

وزیر بهداشت گفت: امروزه هر سرما خوردگی را باید مشکوک به امیکرون بدانیم، اگر کسی احساس مریضی دارد در مهمانی‌های جمعی شرکت نکند و باعث بیماری افراد دیگر نشود. بعضا دیده شده که یک شخص باعث بیماری تعدادی بسیاری از افراد در مهمانی‌های ساده شده است.

عین اللهی گفت: اکنون در موج هفتم هستیم هنوز به قله نرسیده ایم و بنابر این  مردم در این شرایط باید بیشتر احتیاط کنند.ایمنی واکسن همیشگی نیست و آنتی بادی واکسن‌ها تا مدتی می‌تواند در مقابل کرونا مقاومت کند و به همین دلیل به همه مردم توصیه می کنیم که  دز یاد آور را در سال کنونی تزریق کنند و ایمنی بدن خود را افزایش دهند.زمانی که وضعیت به قرمز نزدیک می‌شود تمامی رعایت‌ها و شیوه نامه‌ها باید بیشتر شود.

او گفت:خواهش من از تمامی والدین این است که تمامی بچه‌های بالای ۱۲ سال بار دیگر دز یاد آور واکسن خود را دریافت کنند و این موضوع در باره دانشجویان نیز صدق می‌کند و امیدواریم آن‌ها نیز برای دریافت واکسن‌های خود اقدام کنند.

عین اللهی درباره ذخیره واکسن‌های کرونا گفت: از آذر سال گذشته هیچ واکسنی را وارد نکرده ایم. اکنون در کشور به اندازه کافی واکسن ذخیره شده است و انواع واکسن را در کشور داریم و وضعیت خوبی را از این نظر پشت سر می‌گذاریم.از زمانی که ورود موج هفتم را احساس کردیم، مراکز واکسیناسیون را افزایش دادیم و اکنون نیز متناسب با مراجعه مردم مراکز را افزایش می‌دهیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

 

منبع: عرشه آنلاین

نوشتهٔ پیشین
کدام لباس‌ها طبق قانون حجاب ممنوع شد؟
نوشتهٔ بعدی
جزیئات اجرای فعالیت سامانه اطلس جرایم در کشور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

آخرین اخبار