حقوق بازنشستگان شارژ می‌شود | طرح‌ یاری و رفاهی جدید و افزایش سقف خرید قسطی بازنشستگان + جزئیات

اخبار, جامعه

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری به ضرورت اصلاح قوانین بازنشستگی اشاره کرد و گفت: سقف خرید لوازم خانگی بازنشستگان به صورت اقساطی تا ۵۰ میلیون تومان افزایش پیدا می کند.

محمد اسکندری در حاشیه برگزاری هفدهمین بزرگداشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان و در آئین تجلیل از بازنشستگان برگزیده، در جمع خبرنگاران، گفت: موضوع معیشت بازنشستگان از مواردی است که مورد توجه صندوق بازنشستگی قرار داشته و دارد و در قالب قانون بودجه و اعتبارات تخصیص داده شده از سوی سازمان برنامه و بودجه باید به این موضوع توجه شود.

وی با بیان اینکه صندوق بازنشستگی کشوری در خصوص پرداخت حقوق بازنشستگان هیچ دخل و تصرفی ندارد، گفت: این بخش براساس قانون بودجه و از طریق سازمان برنامه و بودجه اجرا می‌شود.البته ما امیدواریم به معوقات بازنشستگان و احکام آنها نیز توجه شود.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با تاکید مجدد براینکه معیشت دغدغه همیشگی ما یعنی صندوق قرار دارد، افزود: اگرچه حقوق بازنشستگان در ابتدای سال افزایش پیدا می‌کند اما با توجه به عدم افزایش براساس تورم همیشه مشکلاتی در این بخش وجود دارد و هرچقدر ما می دویم به تورم نمی رسیم و این یک ایراد جدی در کشورما است.

اسکندری با بیان اینکه تورم ریشه وعوامل متعددی را دارد، تصریح کرد: یکی از موضوعاتی که مورد توجه صندوق بازنشستگی بوده است تخصیص اعتبارات جهت تأمین کالاها ولوازم خانگی به صورت اقساطی ویژه بازنشستگان صندوق بازنشستگی است که امسال نیز این تسهیلات افزایش یافته است

وی با اشاره به افزایش اعتبارات خرید اقساطی لوازم خانگی به رقم ۵۰ میلیون تومان درسال جاری، گفت: این تسهیلات با کارمزد ۶ درصد ارائه خواهد شد که امسال آن را گسترش داده ایم.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری همچنین به بحث وام ازدواج فرزندان بازنشستگان اشاره کرد وگفت: در این وام نیز یک بار برای همه وام پرداخت شده است که در آینده نزدیک بنا داریم همه کسانی که در نوبت قرار دارند مجدداً این وام را دریافت کنند.

اسکندری همچنین در خصوص گلایه برخی از بازنشستگان نسبت به قطع یارانه نقدی شأن، تصریح کرد: ما هم همین موضوع را پیگیری کرده ایم و درخواستی را از سازمان مربوطه داریم تا یک دسترسی را به مرکز ما بدهند تا در این باب پاسخگو باشیم اما در کل این موضوع نیز در حوزه اختیارات صندوق بازنشستگی قرار ندارد.

وی همچنین با تاکید براینکه قانون بازنشستگی در کشور با مشکلاتی همراه است، گفت: برخی از آیتمهایی که باید در قانون بازنشستگی اصلاح شود مربوط است به سن بازنشستگی و برخی از پارامترها که باید این قوانین مشخص شوند.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با اشاره به اینکه سن ۵۱ سالگی سن مناسبی برای بازنشستگی نیست، گفت: این دوره اول شکوفایی در حوزه مدیریتی است و می‌توان از این ظرفیت به نحو مطلوب استفاده کرد و با توجه به اینکه برخی از سیاست‌های جمعیتی در حال حاضر اصلاح شده به تبع باید سیاست‌ها و قوانین بازنشستگی نیز مورد اصلاح و بازنگری قرار بگیرد که البته ما برخی از این إصلاحات و پارامترها را در قالب پیش نویس طرحی در اختیار سرپرست وزارت رفاه قرار داده ایم.

طرح‌های یاری و حمایتی برای افزایش قدرت خرید بازنشستگان

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری از اجرای طرح های یاری و حمایتی برای افزایش قدرت خرید بازنشستگان خبر داد.

محمود مرتضایی فرد، در هفدهمین بزرگداشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان و در آئین تجلیل از بازنشستگان برگزیده ملی که صبح دوشنبه برگزار شد، گفت: این همایش پس از دو سال وقفه برگزار شد البته در این دو سال نیز این همایش به صورت مجازی برگزار شد اما به دلیل عدم حضور بازنشستگان حال و هوای امروز را نداشت.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره‌های ورزشی ویژه بازنشستگان، ادامه داد: در ایام دهه ولایت نیز این جشنواره با حضور ۴ هزار نفر از بازنشستگان در هشت رشته در مجموعه‌های ورزشی و خانه‌های امید در سطح استان‌های مختلف برگزار شد.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری ادامه داد: هفته گذشته مراسم پیاده روی بازنشستگان برگزار شد. در این پیاده روی که به صورت سراسری در سطح کشور برگزار شد جوایز بازنشستگان برگزیده نیز اهدا شد.

مرتضایی فرد به مسئولیت اجتماعی این صندوق اشاره کرد و گفت: همه مدیران و معاونین بخشی از انرژی خود را در راه مسئولیت اجتماعی هدایت می‌کنند و علاوه بر پرداخت حقوق به مسئولیت اجتماعی خود نیز توجه می‌کنند.

وی با اشاره به برگزاری طرح‌های حمایتی این صندوق، گفت: طرح‌هایی از جمله طرح یاری جهت افزایش قدرت خرید بازنشستگان با حفظ منزلت بازنشستگان اجرا شده که در این طرح مبلغی در حقوق بازنشستگان شارژ شده و آنها می‌توانند با مراجعه به فروشگاه‌های مورد نظر کالاهای مورد نیاز خود را به صورت تخفیفی و اقساطی خریداری کنند.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری با اشاره به طرح‌های این مجموعه جهت افزایش قدرت خرید بازنشستگان، گفت: طرح یاری با همین هدف و به صورت تخفیفی و اقساطی برای بازنشستگان اجرا می‌شود./ مهر

منبع: عرشه آنلاین

نوشتهٔ پیشین
مهاجم سابق استقلال در حوالی پرسپولیس
نوشتهٔ بعدی
درخواست ژاوی از مدیران بارسلونا: مسی را برگردانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید