جزئیات تازه از علت لغو کنسرت‌ها در اهواز

اخبار, جامعه

مراحل صدور مجوز برای اجرای کنسرت‌ها مسیر خاصی دارد و دستگاه‌های مختلفی درگیرند. دستگاه‌های نظارتی، امنیتی و انتظامی همه در صدور مجوز نقش دارند و ارشاد مرحله پایانی است که همه مجوزها و تاییدیه‌ها گرفته شده است، ارشاد هم مجوز را صادر می‌کند. 

وی اضافه کرد: ما در آن ایام سه کنسرت اجرا کردیم پرواز همای، علیرضا طلیسچی، مهدی احمدوند کنسرت اجرا کردند و بعد با یک روز فاصله سیروان خسروی کنسرت اجرا کرد و قرار بود سهراب پاکزاد هم کنسرت داشته باشد که این میان کنسرت سیروان و پاکزاد عملا کنسل شد. 

وی در ادامه بیان کرد: مجوز‌های رسمی و شورای تامین شامل فرمانداری، نیروی انتظامی، اماکن نیروی انتظامی و… و همچنین سایر تاییدیه‌ها همه موجود بود و براساس آن‌ها مجوز صادر شد. در حین کار متوجه شدیم تعدادی افراد ناشناس که هیچ کس هم مسئولیت آن‌ها را بر عهده نگرفت موجب این اتفاق شدند. هیچ کس مسئولیت این گروهی که وانت آوردند، مداحی پخش کردند و موجب آزار و اذیت مردم و رعب و وحشت شدند را قبول نکرده است.

کلاه کج یادآور شد: اتفاق واقعا ناخوشایند بود و خود ما هم شوکه شدیم. نهاد رسمی حاکمیتی وقتی مجوز صادر می‌کند باید پای آن هم بایستد چون با لغو آن خودش بی‌اعتبار می‌شود اما یک باره عده‌ای در آن مکان حضور پیدا می‌کنند در سینما را قفل می‌زنند با نیروی انتظامی هم درگیر می‌شوند. با ورود دادستان اهواز که واقعا حمایت کرد آن قفل شکسته می‌شود و با یک ساعت تاخیر آن سانس با فضای رعب و وحشت اجرا می‌شود و دوباره همان اتفاق در سانس بعد رخ می‌دهد و آن افراد عملا سینما را فتح می‌کنند. نیروی انتظامی و دادستانی واقعا تلاش کرده و فضا را مدیریت کردند که کنسرت برگزار شود. 

وی درباره لغو اجرا در سانس‌های بعدی و زیر سوال رفتن امضاها تصریح کرد: ارشاد دستگاه حفاظتی و نظارتی نیست و ابزار و امکانش را ندارد که مقابل این همه جمعیت که برخی شوکر دستشان است بایستد و مقاومت کند. 

وی درباره این افراد بیان کرد: چون کسی مسئولیت اینها را به عهده نگرفته است ما آن‌ها را خودسر می‌نامیم وگرنه قطعا اینها صاحب و مسئول هم دارند و هدفمند آمده اند. مگر می‌شود صد نفر آدم بدون هیچ برنامه ریزی آنجا حضور پیدا کرده باشند؟ 

کلاه کج درباره لغو کنسرت توسط شورای تامین اهواز نیز عنوان کرد: بعد از دو سانس روز اول اجرای سیروان خسروی که برگزار شد ما پایان شب متوجه می‌شویم که شورای تامین شهر اهواز جلسه تشکیل داده است. ما هم عضو این شورا نیستیم و عملا اطلاعی از محتوای این شورا نداشتیم. 

وی درباره تاریخ مجوز اداره ارشاد و شورای تامین که متعلق به دو هفته پیش بوده است و حالا امضای شورای تامین یک باره تغییر می‌کند بیان کرد: این را باید از رییس شورای تامین بپرسید. جواب‌شان به ما این بود که به خاطر مباحث کرونایی و ترافیک این اتفاق رخ داده است./ جماران

منبع: عرشه آنلاین

نوشتهٔ پیشین
تاجر سعودی ربوده شد
نوشتهٔ بعدی
2 جاده شمال مسدود شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید