جایگاه جدید جهانی ایران در سرعت اینترنت / عکس

فناوری

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، اطلاعات مربوط به سرعت اینترنت در ماه آوریل سال ۲۰۲۳ میلادی در پایگاه اینترنتی اسپیدتست نشان می‌دهد که جایگاه ایران در سرعت اینترنت ثابت نسبت به ماه پیش یک پله بالا رفته و در نقطه مقابل در سرعت اینترنت همراه یک پله پایین آمده است.

اینترنت همراه

بر اساس جدول منتشر شده در اسپیدتست میانگین سرعت دانلود اینترنت همراه در ایران ۳۵.۹۸ مگابیت‌درثانیه و سرعت آپلود ۱۰.۹۵ مگابیت‌درثانیه بوده است و با این آمار در جایگاه ۶۲ سرعت اینترنت همراه در جهان ایستاده است.

جایگاه جدید جهانی ایران در سرعت اینترنت / عکس

در مقام مقایسه در بخش اینترنت همراه کشور قطر جایگاه نخست را در اختیار دارد و پس از آن به ترتیب اینترنت امارات متحده عربی، ماکائو، کویت و نروژ در رده‌های دوم تا پنجم جدول ایستاده‌اند.

نکته‌ جالب اینکه از پنج کشور نخست که پرسرعت‌ترین اینترنت همراه جهان را دارند، سه کشور قطر، امارات متحده عربی و کویت از همسایگان جنوبی ایران هستند. در انتهای جدول سرعت اینترنت همراه نیز کوبا، افغانستان و یمن جا خوش کرده‌اند.

اینترنت ثابت

در بخش اینترنت ثابت جایگاه ایران بسیار پایین‌تر از اینترنت همراه است و رتبه ۱۴۵ جهان را در اختیار دارد. اطلاعات اسپیدتست برای سرعت اینترنت ثابت ایران در ماه آوریل اعداد ۱۱.۹۷ مگابیت در ثانیه برای دانلود و ۲.۲۸ مگابیت در ثانیه را برای آپلود نشان می‌دهد.

جایگاه جدید جهانی ایران در سرعت اینترنت / عکس

در این بخش جایگاه اول تا پنجم جدول را به ترتیب سنگاپور، شیلی، امارات متحده عربی، چین و هنگ‌کنگ از آن خود کرده‌اند. در حالی کمترین سرعت اینترنت در این بخش به نام سوریه، افغانستان و کوبا ثبت شده است.

۵۸۵۸

نوشتهٔ پیشین
شکستن همزمان ۲۳ رکورد توسط ماشین استثنایی ریماک نورا / عکس
نوشتهٔ بعدی
آخرین مهلت افتتاح حساب وکالتی خرید خودرو اعلام شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

آخرین اخبار