تهران در تیرماه چند بار لرزید؟

اخبار, جامعه

بر اساس آمار شبکه‌های لرزه‌نگاری مرکز لرزه‌نگاری کشوری وابسته به مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، ایران در تیر ماه ۱۴۰۱، بیش از ۷۵۰ بار لرزید.

به گزارش عرشه آنلاین ، شبکه‌های لرزه‌نگاری مرکز لرزه‌نگاری کشوری وابسته به مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران در تیرماه ۱۴۰۱ تعداد ۷۶۹ زمین‌لرزه را ثبت کردند. این زمین‌لرزه‌ها در نواحی مختلف ایران و نواحی مرزی رخ‌داده و توسط شبکه‌های لرزه‌نگاری ثبت و تعیین محل شده‌اند. در تیرماه ۱۴۰۱ تعداد ۳۸ زمین‌لرزه با بزرگی بیش از ۴.۰ در داخل کشور توسط مرکز لرزه‌نگاری کشوری به ثبت رسیده است که بزرگ‌ترین آن‌ها دو زمین‌لرزه پیاپی با بزرگی ۶.۱ در مقیاس امواج درونی زمین در ساعت‌های ۰۲:۰۲ و ۰۳:۵۵ بامداد تاریخ ۱۱/‌۰۴/‌۱۴۰۱‬ در حوالی بندر خمیر استان هرمزگان رخ داده‌است.

از لحاظ آماری ۶۰۱ زمین‌لرزه با بزرگی کوچک‌تر از ۳، تعداد ۱۳۰ زمین‌لرزه با بزرگی بین ۳و۴، تعداد ۳۲ زمین‌لرزه با بزرگی بین ۴ و ۵ و تعداد ۴ زمین‌لرزه با بزرگی بین ۵ و۶ و تعداد دو زمین‌لرزه با بزرگی بین ۶ و ۷ بوده‌است. استان هرمزگان با ۲۱۴ زمین‌لرزه ثبت شده بالاترین آمار زمین‌لرزه ثبت شده در تیرماه ۱۴۰۱ را به خود اختصاص داده‌است و پس از آن استان‌های کرمان و خراسان رضوی به ترتیب با ۱۵۳ و ۵۸ زمین‌لرزه قرار دارند. تعداد زمین‌لرزه‌های ثبت شده دستگاهی در تیرماه سال جاری نسبت به ماه قبل حدود ۷.۶ درصد افزایش داشته‌اند و نسبت به تیرماه سال ۱۴۰۰ شاهد افزایش ۱۳.۶ درصدی بوده‌ایم، درحالی‌که نسبت به میانگین زمین‌لرزه‌های ثبت شده دستگاهی ماهانه در بازه ۱۰ ساله اخیر کاهش ۲۸ درصدی داشته‌ایم.

به نقل از دانشگاه تهران، مرکز لرزه‌نگاری کشوری در تیرماه امسال تعداد ۸ زمین‌لرزه در استان تهران ثبت کرد که بزرگترین آنها حوالی فشم با بزرگی ۳.۶ در مقیاس امواج درونی زمین بوده‌ است.

ثبت بیش از ۷۵۰ زمین‌لرزه در تیر ماه/استان تهران ۸ بار لرزید

 

 

منبع: عرشه آنلاین

نوشتهٔ پیشین
درخواست ورود سپاه به «مقابله با بدحجابی» در دانشگاه‌ها
نوشتهٔ بعدی
حذف زنان در تبلیغات به جای باریک کشید + فیلم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

آخرین اخبار