تشریح سناریوهای احتمالی سفر بایدن به منطقه در کمیسیون امنیت ملی مجلس

سیاسی

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به حضور معاون سیاسی وزارت خارجه در جلسه امروز(یکشنبه، ۲ مرداد) این کمیسیون، گفت که باقری با اشاره به سفر بایدن رییس جمهور آمریکا به منطقه، سناریوهای احتمالی درباره این سفر را تشریح و اشاره کرد که این سفر در دستیابی به احکامش ناکام مانده و اهداف پیش بینی شده برای آن تحقق پیدا نکرده است.

به گزارش ایسنا، ابوالفضل عمویی در توضیح جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: جلسه امروز  کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با حضور ۶ حقوقدان معرفی شده توسط رییس قوه قضائیه جهت تصدی ۳ کرسی حقوقدان شورای نگهبان تشکیل شد؛ آنها ضمن معرفی سوابق تحصیلی و کاری شان به ارائه برنامه هایشان برای عضویت در شورای نگهبان پرداختند.

وی ادامه داد: ادامه جلسه با حضور آقای باقری معاون سیاسی وزارت خارجه تشکیل شد که ایشان گزارشی از آخرین تحولات سیاسی بین المللی و اقدامات دستگاه سیاست خارجی ارائه کرد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اضافه کرد: آقای باقری به تفصیل ابعاد بحران اوکراین و پیامدهای آن بر تحولات بین المللی و منطقه ای را توضیح داد. همچنین با اشاره به سفر بایدن رییس جمهور آمریکا به منطقه، سناریوهای احتمالی درباره این سفر را تشریح و اشاره کرد که این سفر در دستیابی به احکامش ناکام مانده و اهداف پیش بینی شده برای آن تحقق پیدا نکرده است.

عمویی ادامه داد: آقای باقری در تشریح اقدامات صورت گرفته در دستگاه سیاست خارجی در سال گذشته، به موضوع پیگیری های صورت گرفته برای عضویت جمهوری اسلامی ایران در سازمان همکاری های شانگهای و بریکس پلاس اشاره کرد که جزو اقدامات قابل توجه سیاست خارجی در سال گذشته بود.

وی گفت که باقری با اشاره به رویکرد پایدارسازی روابط اقتصادی کشورمان با کشورهای مختلف، تاکید داشت که تثبیت جایگاه ایران در کریدورهای بین المللی یکی از موضوعات هدف گذاری شده در وزارت خارجه بوده و ایران باید نقش خود را در سوآپ انرژی در منطقه تقویت کند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

نوشتهٔ پیشین
توضیحات مشاور سخنگوی دولت درباره تصویر حاشیه‌ساز مصاحبه وزیر ارتباطات
نوشتهٔ بعدی
تکرار ادعاهای بی‌اساس وزارت خارجه رژیم صهیونیستی علیه ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید