بدنه قایق های تندرو سپاه رادار گریز شد

سیاسی

دریادار علیرضا تنگسیری با اعلام اینکه حجم و کیفیت حضور ما در منطقه باعث شده تا دشمن از خلیج فارس متواری شود، از رادار گریز شدن بدنه‌های قایق های این نیرو خبر داد که سعی شده از تولیدات ساخت داخل استفاده شود.

به گزارش ایسنا به نقل از سپاه نیوز؛ سردار دریادار پاسدار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حاشیه آیین تجلیل از برگزیدگان جشنواره مالک اشتر گفت : بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر نصب العین قرار دادن اشراف فرماندهی کل و اهداف جشنواره مالک اشتر توسط فرماندهان و در معرض داشتن وضعیت و عملکرد یگان ها و نیرو ها مانند یک مانیتور برابر خود ، دوازده سال است که شاهد برگزاری این جشنواره هستیم .

وی درباره الحاق های صورت گرفته در این نیرو اظهارکرد:طی حدود  ۳ سال گذشته ۸ الحاق داشته ایم که عموما از تجهیزات داخلی بوده است و در اختیار رزمندگان قرار گرفته است و به فضل الهی بازهم در آینده شاهد چنین اتفاقات مبارک خواهیم بود.

تنگسیری یکی از افتخارات نیروی دریایی و مجموعه سپاه را استفاده از دانش و تولیدات ساخت درون کشور و دانشمندان ایرانی دانست و ادامه داد: همان طور که می دانید نیروی دریایی ما یک نیروی راهبردی کاملی است و هر آنچه که در دیگر نیرو ها وجود دارد را در اختیار داریم ، از تانک و تانک های آبی تا هواپیماهای بال ثابت ، پهباد ها ؛ لذا  همواره تلاش داشته تا با دیگر نیرو ها و سازمان های نظامی و نیز وزارت دفاع در ارتباط،  تعامل و همکاری های مستمر در تولید سامانه ها و تجهیزات مورد نیاز باشد.

 فرمانده نیروی دریایی سپاه با اشاره به اینکه آن دانش بنیادی هم که حضرت آقا تاکید بر آن دارند در واقع راهبرد و راهنمای ما در این عرصه بوده و ما همواره تلاش کرده ایم تا از تجهیزات دانش بنیادی استفاده کنیم .

تنگسیری پیرامون استفاده از تجهیزات داخلی و بهره گیری و تقویت شرکت های دانش بنیان اظهارکرد :ما در نیروی دریایی افتخار آن را داریم که تجهیزاتمان توسط شرکت های دانش بنیان ساخته شود ، برخی پهباد ها و کوادهایی که استفاده می‌کنیم در واقع از شرکت های دانش بنیانمان است و این فرمان حضرت آقا که فرمودند شرکت های دانش بنیان را فعال تر کنید را سر لوحه قرار دادیم و افتخار آن را داریم که در نیروی دریایی از  سال های گذشته همواره چنین اقدامی داشته است.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران درباره رادارگریز شدن قایق های تندرو جدید گفت:ما بدنه‌های قایق هایمان را رادار گریز کردیم و سعی این است که از بدنه های ساخت داخل استفاده کنیم.
وی با تاکید بر اینکه حجم و کیفیت حضور ما در منطقه باعث شده تا دشمن از خلیج فارس متواری شود، گفت: در عین حال  ما همواره به کشور های منطقه گفته ایم که خودمان می توانیم امنیت را برقرار کنیم و الحمد الله  با رفتن آمریکایی ها امنیت بیشتری در این منطقه حساس و راهبردی برقرار شده است.

وی خاطرنشان کرد: آمریکایی ها با حضورشان در منطقه برای مردم در سال های گذشته مشکلاتی درست کرده اند و چند بار شاهد تصادم هایی هم بودیم  از جمله برخورد یک زیر دریایی آمریکایی با یک کشتی ژاپنی و یا مورد هدف قرار گرفتن یک کشتی تفریحی اماراتی توسط یک ناو امریکایی که متاسفانه یک هندی کشته شد .

تنگسیری تاکید کرد:  آمریکایی ها قوانین دریایی و ناوبری را رعایت نمی کنند و از آب راهی که به طور مثال برای خروجی است وارد می شوند و به طور کلی حضور آنها در منطقه همراه با ضرر و مخل ثبات و امنیت است.

وی در خصوص الحاق ناو شهید سلیمانی به نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهارکرد: به امید خدا در آینده این خبر را اعلام می کنیم  ، شناور شهید سلیمانی یک شناور منحصر به فردی است با بدنه اینکت نه کاتاماران ، ما بدنه های منوآل ، تری مارال و کاتاران را در اختیار داریم ولی این شناور با بدنه اینکت است ، بدنه ای که کاملا جدید است.

تنگسیری در پایان گفت: شناور شهید سلیمانی که بعد از شهادت شهید والا مقام شهید حاج قاسم سلیمانی وارد سازمان می شود نشان از حضور این شهید در اقیانوس ها و حضور همیشگی او در بین دریادلان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دارد .

انتهای پیام

منبع: ایسنا

نوشتهٔ پیشین
باقری: روابط با همسایگان سقف ندارد
نوشتهٔ بعدی
اختلال اینترنت، ارتباطی با برق شهر تهران ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

آخرین اخبار