انتقاد بازنشستگان از هزینه‌های بالای دندانپزشکی/ یک ماه حقوق بازنشسته پول ترمیم دو دندان نمی‌شود!

اقتصاد, جامعه

انتقاد بازنشستگان از هزینه‌های بالای دندانپزشکی/ یک ماه حقوق بازنشسته پول ترمیم دو دندان نمی‌شود!

به گزارش خبرنگار ایلنا، خدمات رایگان دندانپزشکی در مراکز ملکی تامین اجتماعی بسیار محدود است؛ برای دریافت همین خدمات محدود از قبیل جرم‌گیری دندان، باید چند ساعت در صف انتظار بایستی و معطل شوی. این در حالیست که خدماتِ پرهزینه‌های دندانپزشکی از قبیلِ عصب‌کشی و ترمیم رایگان نیست.

احمد قاسمی (بازنشسته‌ی کارگری) با انتقاد از تعرفه‌های سنگین خدمات دندانپزشکی می‌گوید: یک بازنشسته با حداقل حقوق چطور می‌تواند این تعرفه‌ها را پرداخت کند؛ یک ماه حقوق بازنشسته پول ترمیم دو دندان نمی‌شود!

او اضافه می‌کند:  هفته پیش برای درمان دندان‌های همسرم به یک دندانپزشکی مراجعه کردیم؛ در همان جلسه اول، نصف حقوق یک ماه من تمام شد! چرا فکری به حال بازنشستگان نمی‌کنند؟ در سال‌های پیری دندانپزشکی رایگان یک نیاز بسیار واجب است.

قاسمی در ارتباط با بیمه تکمیلی و پرداخت هزینه‌های دندانپزشکی می‌گوید: سقف تعرفه بیمه تکمیلی برای دندان با واقعیت تطابق ندارد؛ این سقف خیلی پایین است و پول ترمیم یک یا دو دندان در سال نمی‌شود. حتی اگر فرض بگیریم بیمه تکمیلی صورت‌حساب‌ها را به موقع می‌پردازد، سقف تعرفه‌ی دندان بسیار ناچیز است.

این بازنشسته در پایان می‌گوید: کارگران و بازنشستگان پول ترمیم دندان ندارند؛ در خیلی از موارد «ناچار» می‌شوند دندان‌های خود را بکشند چون ارزان‌تر تمام می‌شود.

انتهای پیام/

نوشتهٔ پیشین
نحوه‌ی ثبت نام وام بازنشستگان کارگری/ تسهیلاتِ ۲۰ میلیون تومانی چه شرایطی دارد؟
نوشتهٔ بعدی
فعالیت کارگران ایران و روسیه تسهیل می‌شود/ تاثیر ناچیز تحریم‌ها روی اقتصاد و کارگران روسیه/ حمایت کرملین از جوانی جمعیت باارائه تسهیلات گسترده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

آخرین اخبار