امضای ١٠ تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری تاپیکو از زیرمجموعه شستا

اقتصاد, جامعه

امضای ١٠ تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری تاپیکو از زیرمجموعه شستا

به گزارش ایلنا، با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در بیست‌وهفتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ایران، ۱۰ تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری هلدینگ نفت، گاز و پتروشیمی تأمین‌اجتماعی -تاپیکو- به امضاء رسید.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بازدید از بیست‌وهفتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ایران و در حاشیه مراسم امضای تفاهم‌نامه‌های سرمایه‌گذاری هلدینگ نفت، گاز و پتروشیمی تأمین اجتماعی -تاپیکو- که با حضور میرهاشم موسوی مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی انجام شد، گفت: مجموعه تفاهم‌نامه‌های شرکت‌های زیرمجموعه وزارت کار از جمله تاپیکو با سایر بخش‌های خصوصی و دولتی در حوزه پتروشیمی یک میلیارد یورو سرمایه‌گذاری ارزی است.

سیدصولت مرتضوی افزود: امیدواریم این سرمایه‌گذاری‌ها منجر به افزایش تولید اشتغال برای جوانان و متخصصین در کشور شود.

وی با اشاره به اینکه مجموعه این تفاهم‌نامه‌ها یک میلیارد یورو سرمایه‌گذاری ارزی است، ابراز امیدواری کرد که در سال‌جاری با همراهی دولت و بخش خصوصی شاهد کاهش نرخ بیکاری و رونق اقتصادی در کشور باشیم.

براساس این گزارش همزمان با حضور سیدصولت مرتضوی (وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی) و میرهاشم موسوی (مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی) در بیست‌وهفتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ایران، تفاهم‌نامه و قراردادهای برنامه‌ریزی، تحقیق و توسعه صنایع تاپیکو امضاء و تبادل شد.

با امضای این تفاهم‌نامه زمینه اشتغال‌زایی مستقیم برای ۳ هزار نفر از جوانان کشور فراهم خواهد شد. ۸۶ شرکت نفت، گاز و پتروشیمی زیرمجموعه هلدینگ تاپیکو به‌صورت متمرکز در قالب غرفه تاپیکو در بیست‌وهفتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ایران توانمندی‌ها و ظرفیت‌های خود را در عرصه تولید و اشتغال به نمایش گذاشتند. شرکت‌های ایرانول، نفت پاسارگاد، پتروشیمی فن‌آوران، پتروشیمی خراسان، پتروشیمی غدیر، پتروشیمی آبادان، پتروشیمی فارابی و… که از شرکت‌های زیرمجموعه تاپیکو هستند، در این غرفه حضور دارند.

هلدینگ تاپیکو بزرگترین هلدینگ زیرمجموعه شستا است که شرکت‌های فعال در حوزه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ذیل این شرکت فعالیت می‌کنند.

نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ایران به‌عنوان بزرگترین رخداد صنعتی و تجاری ایران در این حوزه سالانه با حضور جمع کثیری از شرکت‌های توانمند داخلی و خارجی در زمینه صنعت نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی برپا می‌گردد و فرصت بسیار مغتنمی است تا شرکت‌های فعال در این صنعت دستاوردها و محصولات خود را در معرض بازدید دست‌اندرکاران و متخصصان این صنعت قرار دهند و با در نظر گرفتن روند تقاضای بازارها و سمت‌وسوی رشد این صنعت، فعالیت‌ها و نوآوری‌های آتی خود را هدایت نمایند.

در حاشیه مراسم امضای این تفاهم‌نامه، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تأمین‌اجتماعی -شستا- از سرمایه‌گذاری ۱۵ هزار میلیارد تومانی این شرکت در حوزه تولید و صنعت با اشتغالزایی بالا خبر داد.

ابراهیم بازیان افزود: این سرمایه‌گذاری‌ها در حوزه‌های مختلف نفت، گاز، پتروشیمی، فولاد و صنایع است و ۱۶۰ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در مجموعه شستا تا سال ۱۴۰۵ در نظر گرفته شده است و سال گذشته ۱۰ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف توسط این شرکت صورت گرفته است.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تأمین‌اجتماعی با بیان اینکه هر قراردادی یک جبهه جهادی جدید برای اشتغال و رشد تولید است، گفت: در این نمایشگاه و با حضور وزیر کار و مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی ۱۰ تفاهم‌نامه امضا شد که عملیات اجرایی این قراردادها شروع شده است و در تلاش هستیم تا کار سرعت بگیرد.

بازیان تأکید کرد: در ۱۰ سال گذشته رکود در سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی داشتیم اما اکنون امضای این تفاهم‌نامه‌ها به جذب سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی می‌انجامد و در آینده جدید شاهد رشد تولید و اشتغال خواهیم بود.

انتهای پیام/

نوشتهٔ پیشین
کارگران فرانسوی اعتراضات را به جشنواره جهانی فیلم کن کشاندند
نوشتهٔ بعدی
وضعیت اقتصادی شش ماه بعد قابل پیش‌بینی نیست چه رسد به پنج سال/ فضای اقتصادی مستعد توسعه نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

آخرین اخبار