اعلام پیگیری همسان‌سازی حقوق بازنشستگان با شاغلان همطراز

اخبار, جامعه

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس تاکید کرد: برای همسان‌سازی ۹۰ درصد بازنشستگان با شاغلان همطراز پیگیر هستیم و امیدواریم اجرایی شود.

مهدی عیسی‌زاده در مراسم هفدهمین بزرگداشت سالروز تکریم بازنشستگان با حضور مدیران صندوق‌های بازنشستگی، نمایندگان بازنشستگان و سرپرست وزارت کار در سخنانی با آرزوی سلامتی برای همه بازنشستگان درباره رفع تبعیض‌های موجود گفت: آنچه قانون مشخص کرده است، ابلاغ شده است. قانون را باید دولت اجرا کند. آنچه از بودجه از دولت پیشنهاد می‌شود، مجلس بین سه تا پنج درصد قدرت تغییر دارد اما بسیاری از مبالغ در بودجه پیشنهاد مجلس است. 

وی با بیان اینکه برای همسان‌سازی ۹۰ درصد بازنشستگان با شاغلان همطراز پیگیر هستیم و امیدواریم اجرایی شود، اظهار داشت: سعی می‌کنیم در برنامه هفتم جاهایی را که اشکال دارد، اصلاح کنیم و همه شما باید در فرآیند اصلاح بودجه کمک کنید و پیشنهادهایتان را بیاورید. ما بررسی می‌کنیم و اگر بار مالی آن مشکلی نداشته باشد، حتما عملیاتی می‌کنیم. 

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه یا باید سود شرکت‌ها بین بازنشستگان تقسیم شود یا فرزندانشان در این شرکت‌ها مشغول به کار شوند، تصریح کرد: من به پشتیبانی شما عزیزان استارت فراکسیون بازنشستگان را می‌زنم. ما اعتقاد داریم در کمیسیون اجتماعی، اعصاب و روان بازنشستگان و پیشکسوتان باید آرامش داشته باشد. 

عیسی‌زاده ادامه داد: از جامعه‌شناسان و روان‌شناسان دعوت کردیم که به کمیسیون اجتماعی بیایند و ردیفی برای آرامش روانی بازنشستگان مشخص کنیم. می‌دانم بازنشستگان عروس و داماد دارند و باید بتوانند از پس مخارج خانواده بزرگ خود بربیایند.

 

منبع: عرشه آنلاین

نوشتهٔ پیشین
تیم فوتبال صنعت نفت آبادان ۲ بازیکن جدید جذب کرد
نوشتهٔ بعدی
سیل شدید در سیستان و بلوچستان /فیلم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

آخرین اخبار